Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 MAXScript ile ilgili.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

DeadbeaT
Starting Member

2 Posts

Posted - 07/10/2006 :  00:13:28  Show Profile  Reply with Quote
Merhaba,

Sorularimin basit oldugunun farkindayim ama, bir cevaba ulasamadim.

"Soruyu söyle sorayim.
Çalistirmak istedigim 2 tane scriptim var diyelim. Fakat bunlarin sirasi ile çalismasini istiyorum ve 2 sinide ayri ayri kullanmak yerine tek bir tetikleyici ile kullanmak istiyorum. Ilk bastigimda birinci script, 2 inci bastigimda 2 inci script, 3 üncü bastigimda 1 inci script, 4 üncü bastigimda 2 inci script... (bu sekilde. devam edecek. ) Bunu nasil yapabilirim acaba?

Örnegi daha açiklayici bi hale getirmek için =>
ilk bastigimizda seçili objemiz x yönünde +50 lik bir deger alsin. 2 inci basisimizda y yönünde +50 lik bi deger alsin. Böyle bir döngüyü nasil olusturabilirim?

Biraz ActionScript biliyorum. Flashda degisken yardimi ile bu döngüyü saglayabiliyoruz. Max da bunun gibi degiskenler hafizada tutuluyormu? Eger vereceginiz yöntem bunun gibi degisken yardimi ile yapiliyorsa. Bunu çalistiracak fonksiyonu silmek için de ne yapmam gerektigini söylermisiniz? (hiç basilmamis haline dönmek için. )

ve

Bir scriptde bir hata oldugu zaman "MAXScript MacroScript Error Exception" un çikmamasi için bir sey yapabilirmiyim? ( O scriptde uyari vermesini istemiyorum.). Bunun için bir yol varmidir?"

Yardimci olabilirseniz sevinirim. Tesekkürler.

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 07/10/2006 :  14:26:02  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
Merhaba,
max script yetenekleri konusunda çok bilgili degilim malesef, suradaki forumlardan birisinde sorarsaniz maxscript konusunda daha bilgili arkadaslar yardimci olabilir diye umuyorum .

/Cuneyt
Go to Top of Page

DeadbeaT
Starting Member

2 Posts

Posted - 07/10/2006 :  20:38:59  Show Profile  Reply with Quote
Tesekkürler.

Aslinda tr3d de sormustum ama cevap alamadim. En iyisi, söylediginiz gibi diger forumlardada sormak.

Tekrar tesekkürler. Iyi çalismalar.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000