Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 accelerator
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

troy
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 04/09/2006 :  10:53:36  Show Profile
merhaba cüneyt bey brazil rio sürümünü kullaniyorum.ögrenmek istedigim,photon map le render alirken,diger optimizasyonlari yaptiktan sonra süreyi biraz daha azaltmak için accellerator ayarlarindan neler yapabiliriz?biraz kurcaladim fakat isin içinden çikmak için biraz uzmanlik gerekiyor.ray serverdeki ayarlar üzerinde biraz bilgi sahibi olabilirsek çok memnun olurum.

ferit sezer

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 12/09/2006 :  12:31:54  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Forum moderatörlü bir sekilde çalistigi için (malesef gelen saçma mesajlar yüzünden öyle yapmak zorunda kaldim)mesajiniz onay verilmeden görünmüyor. Mesajinizdan bu yana geçen bir hafta boyunca malesef bilgisayar basinda olamadim.

Gördügüm kadariyla sorunuz artik geçerli degil, bir sekide çözmüssünüz.

Sevgiler.

/Cuneyt
Go to Top of Page

troy
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 12/09/2006 :  13:07:11  Show Profile
anlayacaginiz dilden sorulara çok güzel yanitlar veriyorsunuz.brazil olayini sadece sizden baska kimsenin hakim olmadigini sanmayin cüneyt bey,sorunumu geç de olsa çözmek zorundayim.isinize gelmeyen sorulara,zamanimi neden çöpe atayim demekle bu is ancak bu kadar yürür.(sorunuz geçerli degil bir sekilde çözmüssünüz)neden insanlari tersliyorsunuz? ben kaçak brazil kullanmiyorum,rio sürümünden ray server ayarlari hakkinda bilgi istedim,bilgi sahibi olmadan brazil plug in i nasil satin alayim?

ferit sezer
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 12/09/2006 :  13:29:22  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Ferit bey,
birincisi önce beni tersleyen sizsiniz (diger mesajinizi okumanizi tavsiye ederim)

ikincisi "niye zamanimi çöpe atayim" seklinde bir konusma bu forumda bir kere geçti, o da "neresini anlamadiniz orayi anlatmaya çalisayim" seklinde bir soruma "siz hepsini anlatin" seklinde bir karsilik geldigi için sarf edildi. karsi tarafin ögrenmek için gayret/vakit ayirmadigi bir durumda ne anlatsam bos (kurs ve üniversitelerde edindigim tecrübelere dayanarak söylüyorum)

Brazil olayina benden baska kimsenin hakim olmadigini sanmiyorum, nereden çikarttiniz?

Siz bilgi istediniz çok güzel buna kimsenin bisey dedigi yok. Ama bilgi gelmeyince de terslediniz. Bu forum Brazil'in resmi yardim sitesi degil, elimden geldigince yardim edebilmek için yürütmeye çalistigim bir forum, o yüzden buradan yardim alamadaginiz zaman kizmaya hakkiniz yok. Splutterfish'e sorup oradan yardim alamasaydiniz belki biraz kizabilirdiniz (aslinda Splutterfish'in Rio'ya destek verme vaadi de yok).

Evet cevabini ezbere/gözü kapali bildigim konularda hemen cevap verebiliyorum, sizinki gibi (ya da HDRI nedir, nasil dir, bi bastan anlatin) gibi kapsamli sorulara hemen biseyler yazamayabilyorum, hatta bazen cevapsiz kaliyor bos vakit bulmaya çalisirken. Gerçi sizin durumunuzda cevapsiz kalmasinin nedeni bir hafta boyunca bilgisayar basinda pek zaman geçiremememdi neden. Her halukarda kapsamli cevaplar vakit aliyor, arastirmak gerekiyor. bunun neresi kötü, suç. Bu forum zaten tek tarafli bir alis(veris) ortami, hala neye kiziyorusunuz onu bir anlasam?

Sizden plugini satin almanizi istemiyorum zaten, neden hemen böyle bir ruh haline bürünüyorsunuz? Türkiye'den henüz Brazil alan çikmadi ama bu forum hala burada. Ben burada brazil pazarlamasi yapmiyorum.

Yine de:
Ray server ayarlari malesef oldukça karisik ve sahne bagimli. Ayarlarin açiklamalari Rio'nun help dosyasinda var, sorunu ve sahne yapisini tam bilmeden daha fazla birsey ekleyemem orada yazilanlara. Ama genel bilgiler olarak suraya bir bakin:
http://forums.splutterfish.com/viewtopic.php?p=15027

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

troy
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 12/09/2006 :  13:58:11  Show Profile
kusura bakmayin cüneyt bey istanbul disinda oturdugum için elim kolum bagli.sabahlara kadar render almaya çalisiyorum zaman çok kisitli oldugu için biraz hirçinlastim.tekrar özür dilerim.iyi çalismalar.

ferit sezer
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 12/09/2006 :  13:59:27  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Özrünüzü kabul ediyorum...

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic