Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 3ds max'ta hdri nasil kullanilir ?
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tyler Durden
Starting Member

Turkey
3 Posts

Posted - 12/01/2003 :  16:45:05  Show Profile
Splutterfish'ten indirdigim hdri bitmap I/O pluginini nasil kullanabilirim ?
Help bölümünde anlattigi gibi yapmaya çalistim olmadi, yardimci olabilirseniz sevinirim.

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 12/01/2003 :  18:10:54  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Neresinin olmadigini,nasil olmadigini anlatirsaniz yardimci olabilirim belki. Yoksa orda yazanlarin aynisini söyleyecegim ki sorununuza çözüm olmaz takdir edersiniz ki.

/Cuneyt
Go to Top of Page

Tyler Durden
Starting Member

Turkey
3 Posts

Posted - 12/01/2003 :  22:31:28  Show Profile
Aslina bakarsaniz daha ögrenmem gereken yiginla konu varken neden hdri kaplamaya meraklandim bilmiyorum ama birkaç sitede çalismalar gördüm ve acaba ben de ayni etkiyi yapabilir miyim dedim. Hdr resmi environment map olarak atayarak yapmaya çalistim. Tabi yarim yamalak ingilizcemle yari yolda kaldim.

Cehaletimi mazur görüp su olayi bana en basindan anlatir misiniz?
saygilar
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 13/01/2003 :  11:47:09  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Sen neyin olmadigini anlatmaya üsenirsen benden nasil tüm adimlari bir de Türkçe olarak ikinci kere yazip anlatmami beklersin

Arkadaslar ben size yardim etmeye çalisayim elimden geldigince de, siz de biraz kendinize yardim etmeye çalisin bir zahmet. Yani senin ögrenecegin birsey için sen 15 dk harcamazken ben neden 30 saat harcayayim? Ayip olmuyor mu?

Anlik bir heves ise kusura bakmayin isimi yarida kesip size çevirmenlik yapamayacagim. Yok gerçekten ögrenmek niyetindeyseniz, ciddiyetinizi bana gösterin ki zamanimi çöpe atmadigimi bileyim ben de.

Ya da vakti olan baska bir arkadas varsa kullanimi açiklasin lütfen burada.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

herbap
Starting Member

Turkey
20 Posts

Posted - 14/01/2003 :  12:06:40  Show Profile  Visit herbap's Homepage
sanirim kullanmayi bilsem hemen kefallik edip yazacaktim bisiler ama, cüneyt abi çok hakli, programin helpinden en az ortaokul yada sözlük ingilizcesi ile anlasilabilecek çok temel bir mevzu... bu baglamda tembellik etmeyelim lütfen (artik programlarin helpleri [direkt komutlarla adim adim anlattigi için] çok kolay anlasilabiliyor)

ayni zamanda bu soru, araba satin alipda, "abi nasi kaldiracaz bu arabayi" demek gibi bisi...

(ayrica "anlik heves" mevzuundada cüneyt abiye yine katiliyorum, burada ögrenip, "-haaa demek böyle bissiymis, salla gitsin" demek için insanlarin vakitlerini almak çok yanlis)

forumlar, tembellik merkezi olmasin... amacinin disinda bir olay zate...

GD&A @ cdromdata
Go to Top of Page

Tyler Durden
Starting Member

Turkey
3 Posts

Posted - 15/01/2003 :  21:05:20  Show Profile
Sanirim haklisiniz. Nezih Kanbur'un kitabini bitirdim, sürekli internette tutorialler arastirip uygulamaya çalisiyorum. Bir de Kim Lee'nin kitabini okuyorum ayrica karakter modelleme için bol bol karakalem çalisiyorum. Bu isi ögrenmeyi gerçekten çok istiyorum modelleme-kaplama-isiklandirma-animasyon zincirinin tüm halkalarini sindire sindire olusturup, kendimi bu konuda elimden geldigince yetistirmek istiyorum. ama söyledigim gibi daha yolun çook basindayim.

Elestirileriniz için sonsuz tesekkürler.
Go to Top of Page

gazoo
Starting Member

Afghanistan
1 Posts

Posted - 18/02/2003 :  18:19:37  Show Profile
ulen! varya bazen sizleri hiç anlayamiyorum, tamam adam üsenmis veya üsenmemis iste neolur yani anlatsan, yok zaman harcayamamda falanda filan, ulen o kadar killatmissiniz çocuga e madem zamanin çok degerli, ne 2 saatten beridir adama dil döküyon denyo! yarim sayfadan beri cozurdayacagina olayi açiklasaydin da adami sevindirseydin daha makbul olmazmiydi yani? Cüneyt denilen denyo, abicim biraz alçak gönüllü olunuz yaaa, harbidende ne bulunmaz hint kumasiymissiniz bre! Ha bide Herbap midir nedir? Zaten böyle bir durumda yalakalik yapilmassada olmaz hani? Her forumun bir yalakasi vardir ya, sende eksik kalmamissin kiç yalamaktan. Nasilda arkadan "evet evet abimiz diyosa dogru diyodur" edalarinda kiç yalamissin güldüm ben sadece bu duruma. Simdi siz bu replyi silebilirsiniz ama en azindan herkesin size yalakalik yapamayacaginida anlatabildiysem ne mutlu bana, bence sizler yani "kibirli kafalar" önce 3D yi degil önce insan olmayi ögrenmelisiniz, sonra global illumination olayina falan girersiniz. Önce bi kendinizi render edin sonra gelin baska yerlere. Senin neyine programcilik veya vs.. "Iyilik yap, denize at" demisler. Bilgi sahibi insanlarin -ki burada sakin yanlis anlama admin yani "Cüneyt Özdas", seni kastetmiyorum- kibir delisi, burnu(!) kalkik insanlar olmamalarini düsünüyorum.

signature?
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 18/02/2003 :  21:53:17  Show Profile  Visit Admin's Homepage
MErhaba gazoo,
Saga-sola küfür sallayinca rahatlamissindir insallah

Ben elimden geldigince ögrenmek isteyen insanlara yardim etmeye çalisiyorum (forumun geri kalanini oku istersen), ögrendigim seyleri paylasmaya çalisiyorum (ki bir forum açmisim). Ancak bu senin tanimina göre "insan olmamak" olabilir. Belki de senin tanimina göre tanimadigin insanlara küfretmek iyi bir insanlik örnegidir, olabilir: türlü türlü "insan" var

Madem ki ögrenme çabasi içinde olmayan insanlara birseyler anlatmak için zaman ayirmanin gerekliligine ve dogruluguna inaniyorsun o zaman sinif arkadaslarinin tüm ödevlerini yapiyorsundur diye düsünüyorum. Derste birsey anlamadiginda da hocana "hocam anlamadim ama neresini anlamadigimi söylemeye üsenirim simdi, siz sömestir basindan bir daha alir misiniz" diyorsundur sanirim

Neyse ders aralarinda internette biraz daha gezin, saga sola komik mesajlar atamaya devam et, komik duruma düse düse belki insanlik, bilgi, saygi ve etik konularinda birseyler ögrenirsin.

Kolay gelsin.

/Cuneyt
Go to Top of Page

CDsDeSign
Starting Member

Turkey
7 Posts

Posted - 19/02/2003 :  23:12:13  Show Profile
gazoo Kardes. Eger bu kadar Bos yazi yazacak kadar zamanin var ise birazcik sen aydinlatsaydin burada ki insanlari.Sunu da asla unutma Cüneyt Özdas ismi senin gibi insanlarin agzinda Harcanabilecek bir tipten isim degildir.Sen ayni su TV deki Kesif yapan TÜRK Gençlerine " olur mu lan öyle" diye bagiran insan tiplemesindensin.Ve sunu da unutmamak lazim HERKES Herseyi Bilecek diye bir kaide yok!
Eger sen benim bu yazdiklarimi da YALAKALIK konumuna getireceksen Keske yazmasaydim derim.

Saygilarimla...
not: Cüneyt Bey`in buna cevap yazmasi bile beni sasirtti gerçekten...
CaRiSmAm
CDsDeSign
HALUK IRON

CaRiSmAm CDsDeSign
Haluk IRON
Go to Top of Page

herbap
Starting Member

Turkey
20 Posts

Posted - 22/02/2003 :  01:48:34  Show Profile  Visit herbap's Homepage
valla "gazoo" kardes mevzuya oldukça radikal bi noktadan parmak basmis... sahsen bu laflar üzerine "YALARIMMM... SAPIRT" demekten baska bisi gelmiyo içimden :):):) hehe

GD&A @ cdromdata
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 06/03/2003 :  07:43:05  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Bu konuyla ilgilenenlere:

MAX'de HDRI kullanimi konusunda CGarchitect'de Mihai Pocorschi tarafindndan hazirlanan yeni bir tutorial yayinlandi

/Cuneyt
Go to Top of Page

Emre San
Starting Member

Turkey
10 Posts

Posted - 18/09/2003 :  01:11:12  Show Profile  Visit Emre San's Homepage
HDR nedir...Brasil in dizeli midir?
Go to Top of Page

bdelice
Starting Member

Turkey
7 Posts

Posted - 23/09/2003 :  04:08:56  Show Profile  Visit bdelice's Homepage
Paul Debevec's main slides on HDRI and Image-Based Lighting (6.7MB pdf)

http://www.debevec.org/IBL2003/debevec-IBL2003-Main-slides.pdf
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000