Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 Motion Blur Reflection problemi
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

PloKoon
Starting Member

2 Posts

Posted - 24/08/2005 :  15:30:41  Show Profile
Herkese merhaba,
Master Ozdas, 3dsmax te bir akiskan animasyonu yaptim snowla sonra taneciklere motion blur verdim ve raytrace li bir yüzeye akittim . Motion bluru en son hesapladigi için reflactionda tanecikler blursuz gözüküyor. Bir çözümü var midir ?

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 26/08/2005 :  13:14:55  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Öncelike estagfurullah, master'lik ne haddime.

3ds max birkaç tip motion blur destekliyor, object, scene ve image motion blur. Image motion blur en hizli olani ve genelde o kullaniliyor. Image motion blur (vector blur de deniliyor), her pixel için tutulan hiz degerine bagli olarak pixelleri hiz vektörü yönünde bulandiriyor. Her pixelde tutulan hiz vektörü o pixeli olusturan cismin animasyonundan hesaplaniyor. Yansimali bir yüzeye sahip olan duragan bir cisim için hiz degeri "0" olacagi için bu cisme ait pixeller bulandirilmiyor (cismin üzerindeki yansima ne olursa olsun). Reflection malzemesi/texture'u bazi G-buffer degerlerini (Geom veya mtl ID gibi) yansitabiliyor ama sanirim hiz bunlardan birisi degil.

çözüm diger iki motion blur teknigini denemekte olabilir: bunlar hareketli cisimleri (ya da tüm sahneyi) birkaç kere render edip üst-üste bindiren daha fiziksel dogru (ve yavas) teknikler.

Baska cözümler de olabilir (mesela ray-trace yerine motion blur ile render edilmis reflection map kullanmak), emin degilim.

/Cuneyt
Go to Top of Page

PloKoon
Starting Member

2 Posts

Posted - 26/08/2005 :  13:29:55  Show Profile
acil bir isim vardi bende image motion blurla halledeyim dedim ama sonuç böyle iste.
ilginize tesekkürler.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000