Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 "New Vertex Type" nasil kullanilir?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

levent
Starting Member

Turkey
20 Posts

Posted - 27/07/2005 :  19:47:59  Show Profile  Visit levent's Homepage  Reply with Quote
Edit spline > Geometry > New Vertex Type

new Vertex type nasil kullanilir?

Asagidaki bilgiye sahibim ancak asagidaki bilgi bana hem anlamsiz geldi hemde asagida soylendigi gibi çalismiyor. Anlamsiz geldi çünkü kopyalamak istedigim bir segment yada splinenin vertexlerinin tüm tanjantlarini neden tek bir tanjant tipine düsürme ihtiyaci duyayimki ? bir seyleri yanlis anladigim kesin ama neyi onu anlamis degilim.

maxin help'inden çevirdigim kadariyla söyle yaziyor.

"Bu grupta yer alan radio dügmeleri, kopyalanmis segment veya spline'lari shift tusuyla kaydirdiginiz zaman olusturulan yeni verticeslerin tanjant degerlerini belirlemenize olanak saglar.

Bunun Create Line dügmesini kullanarak olusturdugunuz vertices'lerin tanjantlari üzerinde bir etkisi yoktur."

sey henüz moderate edilmedi ama ben cevabi 3dnebandim herbab'dan ogrendim.
yukarida yaptigim ceviride connect copy seçenegini acmayi unutmusum.
connect copy seçiliyor ve sonra shift tusuyla kopyalama yapildiginda olusan yeni baglantilarin tipi new vertex type ' ta belirtilen tipte oluyor. yani shiftle kopyasi alinan spline yada segmentin vertex kontrolu degismiytor iki spline arasindaki yeni olusan baglanti splinelarinin verteks kontrolleri belirleniyor.

...dolob...

Edited by - levent on 28/07/2005 12:56:17

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 18/08/2005 :  12:22:58  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
mesajiniz yurt disinda oldugum bir zaman denk gelmis. Zaten çözmüssünüz, güncelleme için tesekkürler.

/Cuneyt
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000