Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Web Sitesi ile Ilgili
 Forum modu
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Hunturk
Starting Member

13 Posts

Posted - 01/06/2005 :  01:15:31  Show Profile  Visit Hunturk's Homepage  Reply with Quote
Cüneyt bey, siteye devamli olarak geliyorum. Fakat nedense moderate oldugunu görüyorum. Sizden ricam sitenizin bu durumunu düzeltsenizde surda insanlar bilgi paylassa. Bu bilgilerden bizde istifade etsek, bu kirik eklenti(plug-in) yazilim konularina bakisinizi biliyorum. Bu olaya ben sizden daha çok sinirliyim, yazinin devaminda ne demek istedigimi daha iyi anliyacaksiniz. Emek vererek yaptiginiz, ekmek yediginiz ürünlerin, yazilimlarin kendi sitenizde kirik(crack) basliklari altinda millete dagitilmasi, bu kirik'cilarin sonra size gelip sorunlara teknik destek istemesi "serefsizligin" dik alasidir. Fakat bu seyleri yapmayan diger üyelere haksizlik oluyormus gibime geliyor...

"Benim bilg. 'da Windows OS ve Office yazilimlari hariç hiçbir ürün lisansiz degildir. "
(???Bunun bir nedeni var???)

Kullandigim VC++ 6.0 (SE) 'yi 5 sene önce bimeks ten, fireworks 5'i medayasoft'tan aldim. Tüm yeni yazilimlari demo olarak kullaniyorum.

Sunuda açik seçik ifade edeyim 99' yilina kadar çaldigim, kopyaladigim "PARA vermeden (çalinarak alinmis)" hiç bir yazilimdan fayda görmedim...
Neden ?

Bugün bir adet 3D Studio Max 7 nin bildigim kadariyla fiyati 1500€ civarinda, eger ben bunu kullanarak bir ürün çikaracaksam , zaten bir bilgisayar yada bir is aleti alir gibi buna yatirim yapmam gerekir. Yok ben buna ne yatiracam abi ne gerek var dersen ve biraz da motivasyon bozuklugun varsa o yazilimin kirik olani sana fayda degil zarar getirir.

Hirsizlara Özel Duyurudur...
{
Yazilima o kadar kolay ulasmissindir(para vermeden) ki, kullanmak senin keyfine kalmistir. Bu yüzden hiçbir zaman ona gereken önemi veremeyeceksin. Yapigin isler hep havada kalacak. Bir yandan da hiç bir yatirim yapmadan çaldigin bu yazilimin devamli olarak hatalarini sorgulayacaksin. Hiç bir zaman dünyanin önemli yerlerinde yaptiklarin sergilenmeyecek. Çünkü sen kolayciligi bastan kabul ettin. Gerçek endüstri'de hiçbir yerin olmayacak devamli olarak o siteye, bu siteye amatör çalismalarini göndereceksin. Senin insanlara ögretecek önemde hiçbirseyin olmayacak, ögrettiklerinde zaten seviyeni ortaya koyacak...
}

vesselam...

Demek istedigimin kissasi sudur ki siteyi bu durum dan kurtarsaniz daha iyi olur. Sitenizin devamliligi artar. Netice de bu sizden çok millete fayda saglayacak bir sey, hiç olmazsa sitenizde tanidiginiz bildiginiz bu isten anladigina inandiginiz üyelerinize Forum yöneticisi gibi bir sey verin sizin yerinize gerekeni onlar yapsin.
Bakiniz :

http://www.tr3d.com/forum.php

gibi...

Tesekkür ediyorum ...

KOLAY GELSIN...

Ve dediler ki!, birgün dönüp geriye baktiginda meçhul gölgeler görmeyeceksin. Yol yürünmüs ayak izlerin kalmistir.

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 01/06/2005 :  01:33:01  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
Evet söyledikleriniz dogru ve güzel seyler. Ancak forumu moderated yapmamin nedeni sadece kirik yazilim konusmalari degil. Forum kullanimi konusunda ciddi bir dikkatsizlik var genelde. Bu kirik program muhabbeti yapmainin yaninda, foruma alakasiz mesajlar, reklamlar, hakaretler yazmaya kadar uzuyor. Forumu moderated yapmak en çok bana dokunuyor: her post'u tek tek onaylamam/reddemem gerekiyor. Ama öteki türlü daha kötü: birisi bir tas atiyor, ben onu farkedip müdahele edene kadar is çigrindan çikiyor. Hem daha fazla insan üzülüyor hem de daha fazla zaman harcaniyor.

Burasi benim "kisisel" sitem, hiç bir zaman genel amaçli bir forum olma iddasi/istegi olmadi. Türkiye'de benim de listesini verdigim birçok güzel genel amaçli forum var, ben de onlara gidip konusuyorum/tartisiyorum. Bu forum diger insanlar tarafindan okunabilecek bir mektuplasma gibi algilanmali. Yani "Eger çok özel degilse bana mail atacaginiza buraya yazin, böylece diger insanlar da faydalansin konustuklarimizdan" seklinde bir olusum.

Forumun moderated olmasinin nedeni, kullanicilarin burayi cgbug, tr3d ya da 3dnebandim gibi genel forumlarla karistirmasi aslinda. Sizin mailinizden de bunu görüyorum malesef. Forumun ingilizce bölümünde bu tip sikintilar hiç yasamiyorum: orada gayet amaca yönelik, benim pluginlerim ile ilgili istek/soru vs geliyor yanitliyorum bitiyor. Burada ise muhabbet (su anda oldugu gibi) farkli bir yönde cereyan ediyor genelde.

Umarim açiklayici olmustur
Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

Hunturk
Starting Member

13 Posts

Posted - 01/06/2005 :  02:08:54  Show Profile  Visit Hunturk's Homepage  Reply with Quote
Cuneyt bey, dediklerinizi gayet iyi anliyorum. Benim suan yazdiklarimin bu sitenin genel amaciyla alakasi olmadiginin bende farkindayim. Zaten bu olayi uzatmanin pek bir mantigi yok. Siteniz hakkinda yorum yapmam size bos muhabbet gibi gelmis olabilir. Ama bu yazdiklarimi yalnizca,"3b(3D) yazilimlar hakkinda Türkçe bilgi edinme" mantigiyla yazdigimi bilmenizi isterim. Birde sunu ifade edeyim hiçbir forum sitesinde, konu disinda yazi yazmiyorum. Gördügünüz gibi sizin sitenizde de "Web Sitesi ile Ilgili" konulu forum bölümüne yazimi yazdim.
Bu yazdiklarima cevap vermeyebilirsiniz(herhangi bir tavir takinmiyorum, yazdigim anlamiyla anlayin lütfen). Fakat siz genede bu moderated olayini bir daha düsünün...
Bu arada;
quote:
Burasi benim "kisisel" sitem, hiç bir zaman genel amaçli bir forum olma iddasi/istegi olmadi. Türkiye'de benim de listesini verdigim birçok güzel genel amaçli forum var, ben de onlara gidip konusuyorum/tartisiyorum. Bu forum diger insanlar tarafindan okunabilecek bir mektuplasma gibi algilanmali

sözlerinize katilmiyorum, forumun gelismesinin sizede fayda getirebilecegini unutmayiniz(bilgi v.s açisindan)
Tesekkür ederim...
KOLAY GELSIN...

Ve dediler ki!, birgün dönüp geriye baktiginda meçhul gölgeler görmeyeceksin. Yol yürünmüs ayak izlerin kalmistir.
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 01/06/2005 :  03:42:00  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
sizin mesajiniza bisey demedim zaten, onayladim ve hep birlikte okuyuruz, tartisiyoruz. Elbette ki ben de diger insanlardan çok sey ögreniyorum. Ama onun yeri de burasi degil, ben de diger forumlari ziyaret ediyorum, portallerde adminlik moderatörlük yapiyorum. O forumlarin gelismesi, bence bu forumun gelismesinden daha hayirli. Yani ayni konuyu ayni insanlarla 10 degisik forumda okuyup yazinca 10 misli birsey ögrenmiyoruz ki !?!? Genel konulari genel forumlarda tartisalim, benim pluginlerim ile ilgili seyleri de -eger isterseniz- burada tartisalim. Olmaz mi?

Forumun moderated olmasi zaten yillarca toplanmis bir tecrübenin üzerine uzun süre düsünülerek alinmis bir karar. Ama yine de öneriniz için tesekkür ediyorum: biliyorum ki çok iyi niyetli, pozitif bir öneri. Ancak dedigim gibi bu forumu çok kullanicisi, çok trafigi olmasi gereken genel bir forum gibi degil bir e-mail araci gibi düsünün.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

Hunturk
Starting Member

13 Posts

Posted - 01/06/2005 :  13:23:07  Show Profile  Visit Hunturk's Homepage  Reply with Quote
Tamamdir Cüneyt bey bende size katiliyorum. Öncelikle beni iyi niyetli gördügünüz için tesekkür ederim. Dediginiz gibi zaten insanlar profesyonel düsünmediginden çogu forum sitelerinde hep ayni seyler var. Insanlar birsey ögrenmeye çalisinca tüm sitelerde ayni bilgiler hatta virgülüne bile dokunulmamis olarak.

Neyse, sizin siteniz hakkindaki görüslerinize katiliyorum. Vakit ayirdiginiz için tesekkür ederim...

KOLAY GELSIN...

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000