Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 3D Sturdio Max 7 Trial Hakkinda
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Hunturk
Starting Member

13 Posts

Posted - 22/04/2005 :  15:03:53  Show Profile  Visit Hunturk's Homepage
Herkese selamlar,

Benim sorum su 3D S Max ile ilgilenen birisi olarak ve baslamaya adim atmak üzere Discreet.com ' dan çekmis oldugum Trial 3dsmax7'yi makinama kurdum. Gerçekten çektigime degdi.
Fakat malum spy ve bu gibi anlamsiz programciklar yüzünden makinami formatladim.
Sonra sistemi yeniden kurdum, fakat nedendir bilinmez daha 15 dakika bile kullanamadigim 3dsmax7 benden lisans sordu. Pek tabii bu durumu dogal karsiladim, çünkü adamlar o kadar ugrasip yapmislar normal olarak yazilimi koruma gayretini gösteriyorlar. Programi lisanssiz olarak 30 gün boyunca kullanip, her 30 gün sonunda makinayi formatlamak niyetinde degilim.(Çünkü bende yazilim gelistiriyorum)Kullandigim programlama dilinin IDE'sini gayet güzel bir sekilde parasini ödeyerek aldim...
(Benim kanaatime göre bu bir aptallik degil bir yatirimdir).
Neden mi?
Çünkü o korsancilar dedigimiz aslinda PKK ve diger terör odaklarina para saglayan "insanlar", insanlarin pahali seyleri ucuza hatta gerçek fiyatinin yaninda bedavaya sayilabilecek paralara getirme hislerini kullaniyorlar. Sizin bu konudaki fikrinizi sabit baslik tan da edinmis bulunmaktayim.

Fakat bu 3dsmax 7 nin daha kullanilmamis bir demo yu neden böyle yaptigini anlayamadim...

Bunu düzeltmenin bir çaresi varmi(en azindan 30 gün sonun da komple silinme durumu gibi)

Bu kadar istekli olmamin nedeni bilindigi üzere Türkiye'de internet baglantilari biraz yavas(Bazi arkadaslarin anlattigi gibi o kadarda yavas degil tabii ki) ben bu programi indirene kadar göbegim çatladi ve hirs yaptim...

Varmi bunun çaresi.

Hee bu arada crack vesaire yollarla çözüm önerenler varsa bosuna yazmasin çünkü ben "KIRIK PROGRAM KULLANMA ÖZÜRLÜYÜM".
Ama "KARDES SÖYLE YAPARSAN" 30 gün kullanirsin diyen varsa o olur.

ARKADASLAR LÜTFEN INSANLARIN HAKLARINI GASP ETMEYIN .

Bu programlari adamlar günlerce ugrasip, yatirimlar yaparak para kazanabilmek için gelistiriyorlar. Sizin yazilim kullanma duygunuzu tatmin etmek için degil.

Sütten agzi yanan yogurdu üfleyerek yer...
KOLAY GELSIN

Ve dediler ki!, birgün dönüp geriye baktiginda meçhul gölgeler görmeyeceksin. Yol yürünmüs ayak izlerin kalmistir.

Edited by - Hunturk on 23/04/2005 15:42:53

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 25/04/2005 :  11:06:59  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Merhaba,

3ds max'in deneme sürümünün zaman sinirlamasi konusunda çok bir tecrübem yok benim. Ama bir sekilde süresi doldu ise ya da sistemdeki degisiklikten dolayi deneme modundan çikti ise, sanmiyorum ki kolay ve kanuni bir sekilde yeniden deneme moduna dönebilesiniz. Yine de Discreet'in kendi testek forumuna ya da Sayisal grafik veya arttek gibi Türkiye distribitörlerine bir sorun derim

Kolay gelsin

/Cuneyt
Go to Top of Page

Hunturk
Starting Member

13 Posts

Posted - 25/04/2005 :  14:04:03  Show Profile  Visit Hunturk's Homepage
Cevap için tesekkür ederim,

Yaw bu adamlar sunun tanitim sürümünü söyle adam akilli yapsalardi noolurdu yaw, birsürü ugrastik çekmek için. Normal olarak bende kendi 3D Max'ini kendin yap mantigi biraz artti.

Genel olarak C++ 'in 3B için en verimli ve hizli bir dil oldugunu biliyorum.
Temel C++ sözdizimi, deyimleri, fonksiyonlari, isaretçi kavramlarini bildigim farz edilirse.
3B için ne kadar matematik bilgisi gerekir. Hangi matematik alanlari bu isle alakalidir. (forum la ne kadar alakalidir bilmiyorum ama cevaplarinizi bekliyorum)
Yogunlasmamiz gereken olaylar nelerdir?

Kisisel bir soru olarak 3B isine ilk olarak hangi yasta adim attiniz.

Çalismalarinizda basarilar dilerim...

KOLAY GELSIN

Ve dediler ki!, birgün dönüp geriye baktiginda meçhul gölgeler görmeyeceksin. Yol yürünmüs ayak izlerin kalmistir.
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 25/04/2005 :  16:14:06  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Merhaba,

Bilgisayar Grafikleri (CG = Computer graphics) aslinda çok agir bir matematik içermiyor; agirlikli olarak lineer Cebir ve trigonometri, calculus var diyebilirim kabaca. Ancak yazilim konusunda data yapilari ve algoritma bilgisi çok gerekli. burada benim en yararli buldugum kitaplarin bir listesi var: isterseniz bir göz atin.

bilgisayar grafikleri hep ilgimi çekmisti (lise yillarimdan baslayarak - 1987 civari) ama 3D'ye üniversite'de (1990, 18 yasimda iken) basladim.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

Hunturk
Starting Member

13 Posts

Posted - 25/04/2005 :  20:55:59  Show Profile  Visit Hunturk's Homepage
Merhaba,

Önce tesekkür ederim gerçekten bu sorumun cevabi önemli idi...

Bunlarin üzerinde çalisarak insallah birseyler yapabilirim.

Iyi çalismalar.

Kolay Gelsin...

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000