Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 Distance bilmez glow...
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Maxtremist
Starting Member

Turkey
20 Posts

Posted - 05/01/2003 :  23:22:17  Show Profile
Merhaba ; ben yine bir sorun yasadim.. :( Cüneyt Abi çok daha bilicektir söz edecegim geometiriyi.
Sahnede duvarlar yere paralel sekilde çikintilar içeriyor ve benden istenilen (kabul ettim) ; içinden i-light geçirmek. (incecik kablo seklinede isik) bunu duvar kesitini ve bevel pro.ladiktan sonra editmesh ile isildayacak poligonlara video-post da glow efekti atanmis material atadim fakat glow sanki pshop ta seçili alana glow vermis gibi uzak-yakin demeksizin ayni hacimde yayiliyor.Distance fade diye bir ayar var fakat oda sadece görülürlügü azaltip çogaltiyor.Bilmedigim bir ayar mi var acaba? veya 3d geometriyi hesaplayarak glow yapan bir plug-in var mi?

Bu isiklandirma baska bir sekilde yapabilirmi?

/tesekkürler

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 06/01/2003 :  05:46:24  Show Profile  Visit Admin's Homepage
glow dedigimiz sey aslinda insan gözünün içindeki yansimalardan olusan bir etki. O yüzden ne uzaklikdan gelirse gelsin hacimi (sanirim burada yari çapi demek istiyorsun) ayni kalir. Istedigin etkiyi ve aldigin etkiyi tam bilemiyorum tabi, ayarlari kurcalamak lazim. Bir de glow rengini pixelden okumusani sagla, belki fark eder. Dedigim gibi oynamak ve okumak lazim, ben de ezbere bilmiyorum.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

herbap
Starting Member

Turkey
20 Posts

Posted - 06/01/2003 :  21:59:40  Show Profile  Visit herbap's Homepage
ayarlari kurcala... özellikle programin helpinde açiklamali örnekler var diye hatirliyorum (ki aslinda elde ettigin sonuç default ayarlar ile oldukça olagan bisi... az kurcalaman gerek)

bu arada, "bir soru bir cevap" gidiyoruz ama acaba forum cüneyt abinin istikamete gidiyor mu?

GD&A @ cdromdata
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 06/01/2003 :  22:45:07  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Wallahi biraz "MAX support forum Türkiye" yönüne ilerliyor ama dur bakalim.

/Cuneyt
Go to Top of Page

herbap
Starting Member

Turkey
20 Posts

Posted - 07/01/2003 :  12:06:53  Show Profile  Visit herbap's Homepage
:):):)

aslinda bugüne kadarki türkçe forumlardaki soru/cevap'lar saglam bi database altinda toplanip, yayinlansa bu tarz sorulara sanirim en güzel toplu cevap olacak...

GD&A @ cdromdata
Go to Top of Page

Maxtremist
Starting Member

Turkey
20 Posts

Posted - 08/01/2003 :  10:45:42  Show Profile
:) forumlar bir seyleri tartisabilicegimiz ortamlari yaratir , ,fakat ben bu alanda sizin gibi uzmanlarla bir seyi tartisabilicek biri degilim henüz; olabilmemi gerektirecek zamani bekleyecek sabir da kimsede mevcut deildir herhalde :)

bu tarz yardimlar alabilicegim bir forum varmi acaba , sonuçta burasi Cüneyt beyin sitesi yani sorduklarim alakasiz kaçiyor
Dogru mu anladim?
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 08/01/2003 :  12:20:23  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Bora,
Aslinda biraz yanlis biraz da dogru anlamissin bence . Bu forum (ve özellikle bu bölüm) benim yazilimlarim hakkindaki soru ve sorunlara cevap vermek amaciyla kuruldu. Ancak simdilik sohbet havasinda daha baska konulari tartismak, baska konulardaki sorulara elimden geldigince cevap vermek de yanlis degil. "simdilik" diyorum zira üye sayisi artinca sorulara cevap vermek "elimden gelmemeye" baslayabilir. Uzun süre forum idaresinde bulundum, neler olabilecegini kestirebiliyorum.

Ama belli de olmaz tabi, isin içinde insan faktörü var; o yüzden hala "bekle-gör" takdigi uyguluyorum . Kisacasi ucunu kaçirmadigimiz sürece baska konu/yazilimlar hakkinda tartismanin bence mahsuru yok.
http://3dnebandim.cjb.net ve http://forum.zoque.net/ forumlari su anda aktif olan benim bildigim 3D forumlari.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

ByteMaster
Starting Member

Turkey
1 Posts

Posted - 08/03/2003 :  22:21:46  Show Profile
Uzun bir aradan sonra selam;
Bilmem hatirlarmisininz beni ama gezinirken eski iki dostun tartismasini gördüm dayanamadim bisiler yazayim dedim. Umarim iyisinizdir. Bide bora eski icq umu kullanmiyorum artik yeni icq um için bana mail atarsin ok.
Saygilar ve sevgiler.

Çok üsengeç bir adamim. :/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000