Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 texporter kulanamiyorum
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

redmd
Starting Member

Turkey
22 Posts

Posted - 25/11/2004 :  13:47:50  Show Profile  Reply with Quote
texporter pluginini bi turlu verimli kullanamiyorum bir deve modelledim ama bi türlü acmadim düzgünçe nasil yaparim bunu dveyi kaplamam gerek ve acamiyorum

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 25/11/2004 :  19:54:43  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
Aslinda "Texporter kullanamiyorum" basligi biraz yanlis. Zira sanirim texporter'i kullanabliyorsunuz ama deveye düzgün mapping atayamadiginiz için Texporter ile düzgün sonuç alamiyorsunuz? Tahminim dogru mu?

Texporter bir cismin "düzgün sekilde" UV düzlemine açilmasi için gerekli UV atamalarini saglayan bir yazilim degil. Sadece "hali hazirda olan" mapping degerlerine göre mesh'i UV düzlemine açan bir yazilim.

Yani sizin sorununuz uygun mapping coordinatlari atamakla ilgili bir sorun anladigim kadariyla. Bu kolay bir problem degil, degisik yöntemler var, uygun olani arayip bulmak lazim.

3ds max'in tutoriallarinda UVW edit modifier'i ile birçok ders var: onlara bakin derim. Max'in yeni versiyonlari UV yerlesimi için yeni araçlar da içeriyor.

Ancak bu kadar yardimci olabiliyorum . Eger Texporter ile ilgili bir sorununuz varsa lütfen çekinmeyin.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

redmd
Starting Member

Turkey
22 Posts

Posted - 26/11/2004 :  15:06:43  Show Profile  Reply with Quote
sagolun sadece deveini yuzeyini neyaptysam acamadim saglam sekilde bilmedigimden sagolun
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000