Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 animasyon
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

hahaa
Starting Member

Turkey
7 Posts

Posted - 20/05/2004 :  19:06:31  Show Profile
Öncelikle SAYGILAR,
ki bilginizi paylastiginiz için...

-benim küçük ama büyük bir sorunum varki bu yüzden animasyon yapmiyorum..!!

-frames sayisi 100 olan bir animasyonumu render ediyorum izledigimde kareler arasi atlama yok fakat çok hizli ne oldugunu detaylari falan anliyamiyacagim sekilde çok hizli bunu ben öyle yapmaliyim ki yavasca bir binanin içinde camerami dolastirmli fakat frames bölümünü çok arttirmamaliyim.,"bu arada frames bölümünü iki katina çikariyorum genede yavaslama olmuyor görüntülerde"
-birseyi eksik yapiyorum ama neyi yardimci olursaniz sevinir ve daha zevkli çalisabilirim...

simdiden tesekkürler....

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 21/05/2004 :  00:05:40  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Türkiye için genelde saniye basina kullanilan kare sayisi 25'dir (çünkü kullandigimiz TV standardi olan PAL 25 kare/sn kullanir). Bu da demektir ki 100 kare sadece 4 saniye sürer.

Bence önce animasyonun toplam uzunlugunu zaman olarak belirleyin, sonra saniye cinsinden zamani 25 ile çarpip kare sayisini bulun; animasyonu o kadar kareye yayarak yapin. Bir evi 4 yada 8 saniyede gezince haliye biraz fazla hizli olacaktir.

Baslangiç için sanirim bu bilgi yeterli olur.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

hahaa
Starting Member

Turkey
7 Posts

Posted - 21/05/2004 :  11:52:37  Show Profile
sevgiler cüneyt bey

ilginiz için tesekkürler...

AMA yani 5 dk'lik bir animasyon için 7500 frame mi renderlemeli bilgisayar...ooOO

ya bu render kaç saat, 20 saat falanmi sürecek asagi yukari cok uzun sürüyor iide elektirik kesilir makina kitlenir vs vs..

yokmu bunun kisa sürede yapilani bütün efekleri verdigimde bile bir foto icin bekliyorum 6-8 dk 7500 tanesini nasil yaa....

:-O

yapan nasil yapiyor bunu bir yol vardir mutlaka...

bir yol bir yoool
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 21/05/2004 :  14:31:51  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Açikcasi bir yol yok; 10 kare 10 dk ise 1000 kare 1000 dakika. Animasyon yapiyorsaniz saniyede 25'den az yaparsaniz animasyon tikirdar.

Süreyi azaltmanin tek yolu elinizde birden fazla bilgisayar varsa network rendering yapmaktir (max'in helpinde detayli açiklama var). Ben 5 makina ile 2-3 gün render yaptigimi bilirim; animasyon hesaplamak uzun is yani. Ciddi stüdyolar ise "render farm" denilen sirf render için kullanilan bissürü makina barindiriyorlar.

/Cuneyt
Go to Top of Page

hahaa
Starting Member

Turkey
7 Posts

Posted - 21/05/2004 :  14:50:09  Show Profile
tesekkürler fakat çok zor böle bir sisteme sahip olmam o yüzden ben senin gibi tirmalayim

aydinlattigin için sagol...

:-((((
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000