Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 Brazil "Rio" kullanimi ?
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

hahaa
Starting Member

Turkey
7 Posts

Posted - 04/05/2004 :  15:15:25  Show Profile
splutterfish in dagittigi "Brazil "Rio" Rendering System V1.2" i indirdim ve kullaniminda sakincasinin olmadiginin bilgisini okudum fakat ben bunu nasil kullanacam register yapmiyor veya ben bir seyleri yanlis yapiyom

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 04/05/2004 :  16:07:47  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Merhaba,
Öncelikle hangi max versiyonunu kullaniyorsaniz (max 3, max 6 vs) ona uygun olan versiyonu http://www.splutterfish.com/sf/sf_gen_page.php3?page=rio adresinden indirin.

Rio'yu install etmek için iki yöntem var:

birincisi zip içindeki dökümanda yazdigi gibi brazil\plugins klasöründekileri hard diskinizde ayri bir yere koyup, plugin.ini dosyasini uygun sekilde degistirmek (ki bunu max içinden preferences path diyalog kutusu ile de yapabilirsiniz)

ikincisi (çok tavsiye etmedigim ama daha kolay yöntem)indirdiginiz zip'in içindeki brazil/plugins klasöründeki dosyalari hard diskinizde max'in install edildigi yerdeki plugins klasörüne bocalamak (kopyalamak).

Max'i bir sonraki açisinizda brazil'e ulasabilirsiniz.

Hala sorun yasiyorsaniz lütfen neler yaptiginizi detayli sekilde yazin, nerede hata yaptiginizi bulalim.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

hahaa
Starting Member

Turkey
7 Posts

Posted - 04/05/2004 :  18:12:12  Show Profile
öncelikle tesekkürler...

dediginiz gibi yaptim iyi tamam fakat ben bunu nasil kullanacam yani yaptigim çalismada nasil etkisini görecem..."max 6"
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 04/05/2004 :  18:29:33  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Renderer olarak Brazil'i seçmelisiniz. max 6'da Render pencerresinde Current Renderers'da Assign ile Brazil'i seçebilirsiniz. Brazil Max6 Material editör ile sorun yasadigi için material editör renderer'i olarak baska bir renderer seçin, yoksa mtl editörde "Not Supported" yazisi görürsünüz.

Artik renderlariniz Brazil ile yapilacaktir. Brazil'i nasil kullanacaginiza ve ayarlara iliskin açiklama http://www.splutterfish.com/sf/sf_gen_page.php3?page=rio adresinden indirebileceginiz Reference Manual içerisinde var.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 05/05/2004 :  03:53:16  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Ayrica aklima gelmisken http://www.hello-napalm.com/tuts.html adresinde de Rio ile ilgili temel açiklamalar içeren bir döküman var.

/Cuneyt
Go to Top of Page

khar
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 25/08/2005 :  03:34:13  Show Profile
Rio'yu söylediginiz gibi materyal editöre baska bir renderer atamak kaydiyla current ettirdim ama hala not sported yazisi cikiyor.yardimci olursaniz sevinirim

turkmen izgin
Go to Top of Page

khar
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 25/08/2005 :  03:36:28  Show Profile
buarada max7 kullaniyorum onunla ilgili ayrica bi sorun yasarmiyim.tekrar tesekkürler

turkmen izgin
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 25/08/2005 :  09:45:04  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Eger Material editör için baska bir renderer (scanline) atamissaniz not supported yazsini görmemeniz lazim. Renderer atama ekrani söyle görünmeli:

sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

khar
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 25/08/2005 :  15:48:17  Show Profile
Evet bende bu sekilde tanittim ama yinede olmadi -ama boyutu 512-384 olarak degistirince sorun cözüldü.baska bi sorunum var oda bardak yapimi. Baska bi sitede bardak yapimi asamalarini takip ettigimde benim ulastigim sonuc hic okadar gercekci olmadi http://www.turkforum.net/showpost.php?p=665152&postcount=60 umarim yormuyorumdur.Tesekkür ederim

turkmen izgin
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 25/08/2005 :  16:04:15  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Merhaba,
Render size'i ile material editor'deki not-supported yazisinin bir iliskisi yok; bir karisiklik olmali.

ayrica verdiginiz link pek ilgili bir yere gitmiyor gibi (Brazil ya da Rio göremedim ben), sanki orada da bir karisiklik var

/Cuneyt
Go to Top of Page

khar
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 25/08/2005 :  21:35:44  Show Profile
merhaba, link bir modelleme dersine götürüyordu aslinda(size sorunumu daha iyi anlatabilmek icin) söylenen herseyi yapip öngörülen sonucu almadigim bir ders.
--thailan-- isimli bir kullanicin kendi alaninin en sonundaki 3d max ile ilgili hersey yazisina tiklayinca ulasmistim.Brazil ile render'ledigi bir bardak yapimi var.zaten render ayrintisina pek girmemis.okudugunuz icin tesekkürler.

turkmen izgin
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 26/08/2005 :  13:21:34  Show Profile  Visit Admin's Homepage
anladim. Dedigim gibi karismis galiba .
http://www.turkforum.net/showpost.php?p=665152&postcount=60
yerine
http://www.turkforum.net/showthread.php?t=33162&page=1
adresini kastediyorsunuz o halde.

Bu bardak tutorial'ini görmüstüm daha önce: oldukça eski bir tutorial. Ancak taktir edersiniz ki sizin denemenizden aldiginiz sonuçta neyin "olmadigini" ya da nasil bir sonuca ulastiginizi bilmeden yardimci olabilmemiz mümkün degil.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page

khar
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 26/08/2005 :  13:37:12  Show Profile
Haklisiniz bende brazil'i yeni yüklemenin verdigi acemilikle bircok yeri es gecmisim ve tutorial, hakli olarak her ayrintiyi vermemis ,ama dün gece yarisi beynimi sulandirmak kaydi ile bayaga mesafe kaydettim.
saygilar,sevgiler

turkmen izgin
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000