Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 RPC mantiginda modeller olusturmak?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

emregny
Starting Member

Turkey
1 Posts

Posted - 16/04/2004 :  15:36:15  Show Profile  Visit emregny's Homepage  Reply with Quote
Selamlar,

Bir süre önce, mevcut bir nesnenin profil ve cephe fotograflarini çekerek, bir plug-in ya da programcik araciligiyla RPC benzeri modellerinin yaratilabildigini duymustum. Böylece hayattan birçok nesneyi çok düsük polygonlu, ama yüksek kaliteli olarak sahnelerimize ekleyebiliriz.

Duydugumdan eminim ama nasil? Süreci ya da programi bilen varsa hepimiz için çok makbule geçecektir.

Iyi çalismalar...

E m r e G Ü N E Y
i ç m i m a r
www.emreguney.com

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 16/04/2004 :  15:44:01  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
Benim böyle bir programdan haberim yok açikcasi.

Ancak belki de fotograflardan otomatik model çikartan bir "image based modelling" yazilimi ya da basitce birkaç açidan çekilmis fotografin opacity map'leri ile birkaç plane cisme kaplanmasi kastedilmis olabilir.

Bilen varsa ben de duymak isterim.

/Cuneyt
Go to Top of Page

Calavera
Starting Member

Turkey
9 Posts

Posted - 11/05/2004 :  13:55:35  Show Profile  Reply with Quote
Sanirim asagida linkini verdigim program bu isi yapiyor, sanirim diyorum çünkü RPC ne tür bir format onu bilmiyorum:D

http://www.photomodeler.com/pmpro02.html
Go to Top of Page

emrea
New Member

Turkey
50 Posts

Posted - 01/06/2004 :  00:15:03  Show Profile  Visit emrea's Homepage  Reply with Quote
RPC 3dsmax6 ile birlikte geliyor. 2.cdsinde partners bolumunde ayrica install etmek lazim.
Image-based rendering teknolojisi.Profil kaplamalar ile render ile 3d ilüzyon yapiyor ancak z düzleminde farkli kamera açilarindan baktigimizda kagit gibi kaliyor.Zaten manualdede z de en fazla 40 derecelik egimden bakin diyor .Bütün açilardan bakilabilir olani zaten mesh model sayilir.

emre
Go to Top of Page

redmd
Starting Member

Turkey
22 Posts

Posted - 11/08/2004 :  18:27:31  Show Profile  Reply with Quote
evet var bende dudum ama dogrumu yanlismi bilmiyorum matrix te kullanidigini dudum
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000