Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 kaplama sorunsali
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

satyrx
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 17/03/2004 :  14:51:30  Show Profile  Visit satyrx's Homepage
Öncelikle kolaygelsin
Bir karakterin yüzünü kaplarken local kaplamalari nasil yapmam gerektigini sormak istedim.Hani dudaklari kulaklari göz çevresi gibi...Tesekkürler

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 20/03/2004 :  23:58:51  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Soruyu tam anlamadim. Daha uzun cümleler ile anlatir misiniz? "Nasil yapmam gerekir" ile neyini soruyorsunuz?

/Cuneyt
Go to Top of Page

satyrx
Starting Member

Turkey
5 Posts

Posted - 22/03/2004 :  17:51:22  Show Profile  Visit satyrx's Homepage
Bir yaratigin vucudunun farkli yerlerini degisik materyallerle kaplamak istedigimde detayli calisma yapabilecegim mesela goz altlarinin morluklarina kadar yada dudak dokusunu veya yuzunun bi yerine yara izi yerlestirme gibi... bu tür bi calismayi hangi platform bana en iyi sunar bunu bilmek istiyorum saol...
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 23/03/2004 :  03:24:42  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Merhaba,

karakter modelleme konusunda çok bir tecrübem yok. Ama bu tip islere yardimci olacabilecek yillar önce yazdigim bir pluginim var: Texporter.

Yapman gereken ilk is yaratiga güzel ve üst-üste binmeyen mapping coordinatlari atamak. Bunun için birçok yöntem var. Eger geometri çok konkav (içbükey) yerler içermiyorsa basit bir silindirik UVW mapping bile isini görebilir. Ya da daha çok oyunlarda yapildigi gibi geometriyi texture düzlemine parça-parça açman gerekebilir (bkz: 3ds max help ve tutorial help dosyalari: texturing konulari).

Sonra bunlari benim textorter ile düzlemsel resim halinde "export" edip, üzerine Photoshop ile renk, bump, parlaklik, matlik falan gibi bilimum texture boyayabilirsin.)

http://www.3dgate.com/techniques/000214/000214hussain.html

http://www.3dtotal.com/team/tutorials/astil_afro/astil_afro_01.asp

gibi birkaç tutorial var.. Texturing tutorial diye ararsan birçok link çikacaktir karsina..

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000