Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 English - General
 Software Support
 Getvert sorunu
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mehmetecevit
Starting Member

Turkey
1 Posts

Posted - 15/03/2004 :  11:28:43  Show Profile  Visit mehmetecevit's Homepage
Merhaba Cüneyt

Böyle bir forumun varligi, üstüne üstlük forumdaki tüm sorulara cevap yazmak için çaba göstermen ben

ve benim gibileri çok mutlu ettiginden eminim. Tesekkür edip soruma geçiyorum

Benim sorunum getvert komutu hakkinda. mesela kullanicinin çizdigi bir splinei editable meshe

çevirip(meshe çevirmemdeki amaç vertex sayisini artirmak) her vertexinin koordinatlarini alip, her vertexine

tek tek spotlight yerlestirmek istiyorum. her spotlightin targetinida yine baska bir objenin targetindan

alacak yazacagim script.

resimdeki gibi bir tane target spotlight yapip merkezini belirliyorum. sonra meshe çevrilmis splinein

vertex sayisini alip su sekilde döngüye sokuyorum.

l = #() ; local vt = getvert obj 1

sonra for döngüsüne sokup ilk yaptigim spotlighti targeti sabit kalacak sekilde kopyalamak istiyorum ama
o burda takiliyorum iste.

mesela getvert ile aldigim koordinat bilgisi nasil bir bildi. mesela yukardaki komutu yazdim ama

anlayamadigim yerler var.

bana yardimci olursan sevinirim. simdiden tesekkürler.

Emre Goren
Starting Member

15 Posts

Posted - 18/03/2004 :  18:20:04  Show Profile  Visit Emre Goren's Homepage
slm Mehmet aslinda bu bölüm Ingilizce bölüm ve sen yanlis yere post ettin , muhtemelen Cüneyt bunu Türkçe foruma koyacaktir.. okumus bulundum..belki biraz olsun yardimci olabilirim..Spline yerine bir silindir kullanirsan mesh e çevirmene gerek kalmaz..senin isini çok kolaylastiricak bir örnek yazayim (ben bunu bir kürenin her vertice ine omni light koymak için kullaniyorum)
-----------------------------
utility area "Sphere Light"
(
pickbutton pickobj "Objeyi sec"
spinner mult "Multiplier" range:[0,100,1.0]
on pickobj picked obj do
(
addmodifier obj (mesh_select())
nvert = getnumverts obj
l = #()
for i in 1 to nvert do
(
vt = getvert obj i
l[i] = omnilight pos:vt multiplier:(mult.value/nvert)
)
)
on mult changed val do
(
for i in 1 to l.count do l[i].multiplier = (mult.value/l.count)
)
)
----------------------------

bu arada , Lyric Media'nin Maxscript 101 adli DVD dersini tavsiye ederim sana..Ben programciliktan ve scripting ten hiç anlamazdim..Bu DVD sayesinde biseyler ögrenmeye basladim..
http://www.lyric.com/maxscript101/index.htm

Admin'den not:Bu üyenin underground/warez forum ve chat kanallarinda Brazil r/s'in yasa disi sekilde kirilmasi ve kiriginin dagitilmasi ile iliskili oldugu, kirik Brazil'i yaydigi, reklamini yaptigi ve warez forum ve chat odalarinda aktif olarak Brazil r/s'in kirik versiyonun kurulumu konsunda teknik destek verdigi tespit edilmistir. Bu nedenle üyeligi iptal edilmistir.

Edited by - Emre Goren on 18/03/2004 18:35:17
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 18/03/2004 :  20:30:15  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Mehmet, mesajin gözümden kaçmis, simdi çikmam lazim, gelince bakacagim.

Emre:
Cevap için tesekkürler. Ancak Brazil'in kirigi ile olan iliskilerin yüzünden seni bu forumda kitlemek durumundayim: onu da gelince yapacagim. Ayrica warez olaylarina bu derece bulasmis birisinin "MAXScript 101" 'i para verip alip almadigini da düsünmeden edemiyorum... Seni her gördügümde warez düsünmeden edebilecegimi sanmiyorum artik

/Cuneyt
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 19/03/2004 :  04:10:49  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Mehmet:
Spline'i yarattiktan sonra

lengthInterp $Line01 konum

Komutu ile 0<konum<1 olacak sekilde Line01 isimli spline üzerindeki istedigin bir noktanin pozisyonunu alabilirsin. Benzer bir komut da "pathInterp"; pathInterp spline'in parametrik uzayini uniformize etmiyor (sabit aralik garantisi vermiyor) O yüzden sanirim senin için lenghtInterp daha uygun.

Umarim faydasi olur

/Cuneyt
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000