Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 directX9b ve max 5 uyumsuzlugu
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Emre San
Starting Member

Turkey
10 Posts

Posted - 09/10/2003 :  17:50:59  Show Profile  Visit Emre San's Homepage
sistemime yükledigim microsoft iyilestirmesi !!! sonrasai max açildiginda makine kitleniyor. daha sogrusu max açilacagini belli edig splash screen çikipta disk okumaya basladiginda makine rezil bi sekilde agirlasiyor ve hersey iptal oluyor. beni sinirden yipratan bu hata ile karsilasan ve çözümüne ulasan olmusmudur. konu hakkinda fikirlerinizi acil olarak emresan@emresan.com a mail atar iseniz sevinirim. mail adresine yanit istedigim için üzgünüm çünkü sistemi bir an önce düzeltmeliyim ve her zaman forum a girmeye vaktim olmuyor. simdidien tesekkür ederim, iyi çalismalar.

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 09/10/2003 :  19:14:13  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Emre,
hangi patch sorun çikartti? birkaç ay önce 823980 nolu patch ile ben de bir sorun yasamistim. (bkz burasi )

O sorun Microsoft'un yeni bir patch'i (824146) ile giderildi ( bkz surasi )

sorun save edilen dosyalarda bozulma ve geri yüklenememe idi. Belki de senin maxstart.max dosyanin ozulmus olmasi ile ilgili bir problem olabilir.

/Cuneyt
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 09/10/2003 :  19:15:51  Show Profile  Visit Admin's Homepage
Yaw konu basligini okumamisim iyi mi?

DirectX9b ile ilgili bisi duymadim henüz ben.. biraz bakinayim..

/Cuneyt
Go to Top of Page

Emre San
Starting Member

Turkey
10 Posts

Posted - 10/10/2003 :  17:10:34  Show Profile  Visit Emre San's Homepage
max in çift tiklanmasi itibari ile splash screen gelipte initialising ibaresi göründügünde sistem birkaç saniye içinde kitleniyor. yani daha max start.max i okuma asamasina gelmiyor bile. aslinda bakarsan dirextx mi yoksa opengl mi sorusuna bile gelmeden kitleniyor. directx in allah cezasini versin. hehehe. tutamadim.gene sinirlendim.
Go to Top of Page

Emre Goren
Starting Member

15 Posts

Posted - 13/10/2003 :  21:56:04  Show Profile  Visit Emre Goren's Homepage
Directx 9 bende yüklü degil fakat etrafta bununla problemi olan çok..belki kaldirip 8.1 kurman su etapta bir çözüm olabilir..Eger max gene baslamazsa (muhtemelen öyle olacak), 3dsmax.ini dosyasina girip WindowsState yazan bölümdekileri sunlarla degistir..(ekran çözünürlügünü 1024x768 olarak farzediyorum)
[WindowState]
GFXType=Software
GFXRenderer=SZB7.hdi
GFXDevice=GDI7.hdi
GFXDirect3DVersion=8.1
GFXDirect3DDevice=Hardware
GFXDirect3DBuild=Release
Size=1032 746
Place=-4 -4
Maximized=1
SaveUIonExit=1

Admin'den not:Bu üyenin underground/warez forum ve chat kanallarinda Brazil r/s'in yasa disi sekilde kirilmasi ve kiriginin dagitilmasi ile iliskili oldugu, kirik Brazil'i yaydigi, reklamini yaptigi ve warez forum ve chat odalarinda aktif olarak Brazil r/s'in kirik versiyonun kurulumu konsunda teknik destek verdigi tespit edilmistir. Bu nedenle üyeligi iptal edilmistir.
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 14/10/2003 :  05:50:04  Show Profile  Visit Admin's Homepage
quote:
...belki kaldirip 8.1 kurman su etapta bir çözüm olabilir..

DirectX9b bildigim kadariyla sistemden kaldirilamiyor (onun için ben henüz cesaret edip kurmadim). DirectX9'u kaldirmanin bir yolu var mi?

quote:
DirectX 9.0 is a system component and cannot be uninstalled. If there is a problem with the DirectX installation, it can normally be resolved by shutting down all running applications and reinstalling. As mentioned previously, DirectX 9.0 is fully backward-compatible with titles written for previous versions of DirectX. If you are having other problems after installing DirectX 9.0, these can often be resolved by installing updated drivers for your display card, audio card, or input device.

As with most software, users of Windows ME and Windows XP have the option of creating a "System Restore point" before installing. System Restore points allow you to roll back your operating system to a time before the software was installed. If you feel there are special circumstances which may necessitate removal of DirectX. It is recommended that you create a System Restore point. Windows 98, Windows 98 SE, and Windows 2000 do not support the "System Restore" feature.

• Windows Millennium Edition: Microsoft Knowledge Base article 267951

• Windows XP: Microsoft Knowledge Base article 310405

/Cuneyt
Go to Top of Page

Emre Goren
Starting Member

15 Posts

Posted - 17/10/2003 :  05:20:50  Show Profile  Visit Emre Goren's Homepage
Bir program buldum , bende directx9 olmadigindan deneyemiyorum.Dx9 uninstall eden bir ürürnleri var..

http://www.superfoxs.com/index.htm

quote:
Introducing DirectX Happy Uninstall
1. The first tool of Uninstall DirectX9.0b(4.09.00.0902) completely and safely in the world.
2. Uninstall DirectX completely and keep your system Stability.
3. You can uninstall DirectX some times,even if you have uninstalled.
4. Use "Repaire of dynamic intelligence" technology,guarantee that the system and registry avoid any mistake after uninstall or restore.
5. Support uninstall different versions of DirectX.
6. Restore DirectX of system completely.
7. The "DX Diagnostic Tools" can take you to see mistake of uninstall by other tools.
8. Have Backup funtions,it can restore the origingal files of DirectX in 5 seconds.
9. You can restore DirectX from set up CD_ROM of WinXP.
10. You can check uninstall completely whether or not by this software.
11. Uninstall DirectX need 1.5 seconds in Win98/ME.

Admin'den not:Bu üyenin underground/warez forum ve chat kanallarinda Brazil r/s'in yasa disi sekilde kirilmasi ve kiriginin dagitilmasi ile iliskili oldugu, kirik Brazil'i yaydigi, reklamini yaptigi ve warez forum ve chat odalarinda aktif olarak Brazil r/s'in kirik versiyonun kurulumu konsunda teknik destek verdigi tespit edilmistir. Bu nedenle üyeligi iptal edilmistir.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000