Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 Render elements te niye GI channel yok?
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

ilber
Starting Member

Borneo
29 Posts

Posted - 07/09/2003 :  14:29:20  Show Profile
Su max in uyduruk hali beni çildirtiyor. Plug-in leri olmasa ne zavalli bir duruma düserdi kim bilir! Render elements te; Diffuse, shadow, reflection... bütün bunlar ayri birer layer olarak render ediliyor. Ama, bunlarin içinde ne GI layer var ne de caustic vs.
Böyle önemli biseyi nasil komazlar! Bunlarin olmamasi büyük eksikliktir. Acaba var midir bilen bunun max te nasil yapilsigini? Kesin plug-in i falan vardir. Ama, bu eksiklik konusundaki fikrinizi ve çözüm önerinizi almak isterim.

Emre San
Starting Member

Turkey
10 Posts

Posted - 18/09/2003 :  00:56:32  Show Profile  Visit Emre San's Homepage
Max GI yapabilir hale 5 ile geldi. ama hatirladigim kadari ile render elmnts 4 ten sonra kullanilmaya baslandi. eger hatirladiklarim dogru ise sorarim sana. programda olmayan bir fonksiyonu nasil özellige dahil edebilirsinki? keza hala default render ile caustic yapamiyor. GI i geç adi caustic bu paradox a iyi örnek. baska sorum yok hakim bey...
Go to Top of Page

ilber
Starting Member

Borneo
29 Posts

Posted - 18/09/2003 :  06:04:19  Show Profile
Selam üstadim. Sorularima yanit verdigin için çok tesekkür ederim. Ben de zaten, kendi için de var mi diye sormuyorum. plug-in i ya da script i var mi diye sordum. GI denilen en basit hadiseyi bile plug-in siz yapamayan max in jokeyi oldugum için bazen kahir çekiyorum. Ama, zorluklar içinde insan daha da kendisini gelistirmeyi ögreniyor daha fazla arastirip çözüm üretmek zorunda kaliyor. Sonuç olarak paradokus ben de degil max te var.
Go to Top of Page

Emre Goren
Starting Member

15 Posts

Posted - 18/09/2003 :  18:24:08  Show Profile  Visit Emre Goren's Homepage
Bu gibi problemler hemen hemen tüm programlarda var malesef.Bir program mükemmel olsaydi , tüm ihtiyaçlarimizi karsiliyor olsaydi , yeni bir sürümün yapilmasina gerek kalmazdi.Max gayet açik bir yapiya sahip.Kaynak kodlari diger programlarinkinden çok daha serbest ve erisilebilir.Buna uyduruk demek haksizlik olur çünkü yapimcilar isteseydi bu program kullanicilar tarafindan gelistirilemezdi.

Admin'den not:Bu üyenin underground/warez forum ve chat kanallarinda Brazil r/s'in yasa disi sekilde kirilmasi ve kiriginin dagitilmasi ile iliskili oldugu, kirik Brazil'i yaydigi, reklamini yaptigi ve warez forum ve chat odalarinda aktif olarak Brazil r/s'in kirik versiyonun kurulumu konsunda teknik destek verdigi tespit edilmistir. Bu nedenle üyeligi iptal edilmistir.
Go to Top of Page

ilber
Starting Member

Borneo
29 Posts

Posted - 19/09/2003 :  04:38:53  Show Profile
Arkadasim, MAx in bundan önceki versiyonlarinda GI denen hadise bile yoktu. Yani bu gibi bir sürü sey sayabilirim. Neticede üç yildir max kullaniyorum. Azicik müsade et de kullandigimiz programi biraz elestirelim.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000