Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Yazilim Destegi
 Max'te Olmasini Istedigim Bir Özellik
 Forum Locked
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

3D s Slave
Starting Member

Turkey
2 Posts

Posted - 18/07/2003 :  17:16:33  Show Profile
Selam
5 senedir max kullanmaktayim.
Ilk günlerden beri programda olmasini bekledigim bir özellik var.Her sürümdede bu özelligi bekliyorum.Mesh veya nurbs nesnelerde keskin kenarlara radius

vererek pah yapma.Bu pahlari verebilmek için bin dereden su getiriyorum bazen.Acaba çokmu zor bunu programa dahil etmek (mesela edit mesh'te kenarlari

chamfer'la kirabiliyoruz) yada bilmedigim bi yöntemmi var.Bilmiyorum siler bu konu hakkinda ne düsünüyorsunuz...

arkstudyo
Starting Member

Turkey
11 Posts

Posted - 28/07/2003 :  00:20:07  Show Profile
Bence maxin modelleme arabiriminden çok render motoru üzerine daha çok önem veriliyor. Sürekli render la ilgili yeni özellikler eklenirken modelleme arabirimi yaklasik ayni kaliyor. Zaten modelleme arabirimi gmax adi altinda ücretsiz olarak dagitiliyor. (nurbs ve bazi opsiyonlar yok.) Ayrica Autodeskin diger CAD programlarindan modeller kolayca import edilebiliyor olayi var. Yariçapli pahlar için size önerim splinelari thickness ayarlariyla oynayarak ve editable meshlere çevirerek boolean yapmaniz.
Go to Top of Page

Emre San
Starting Member

Turkey
10 Posts

Posted - 30/07/2003 :  14:10:37  Show Profile  Visit Emre San's Homepage
poligon çalisirken pah verecegin yüzeylerin kenarlari bezier olamaz tabiki. ama bunu yapmanin bir yolu var. chamfer verdikten sonra iki yüzeyin birbirine olan açisinin ortalamasi bir yüzey daha doguyor ve o yüzeyinde edgeleri seçili olarak chamfer fonksiyonu aktif olarak bekliyor. chamfer sonucu olusmus yüzeyin kenarlarina chamfer, ve hatta olusan yeni chamfered yüzeylerin kenarlarina da chamgfer verir isen fillet için gerekli detayi yakalamis olursun. basta söyledigim iki komsu kenarin birbirine olan açisinin ortalamasi lafida çok geyik olmus. simdi farkettim. tamammen artislik. heheh. iyi çalismalar.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 Forum Locked
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000