Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 Quadro 4 grafik kartlari 700 ve 900 farklari
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

arkstudyo
Starting Member

Turkey
11 Posts

Posted - 03/06/2003 :  22:05:59  Show Profile  Reply with Quote
Bilindigi üzere quadro grafik kartlarinin openGL ayarlari 3d max de dahil olamak üzere diger birçok 3d modelleme programlarina özeldir. Gelgelelim bu 700lü ve 900lü numarali kartlarin arasindaki farklar nelerdir, onlar hakkindaki bilgileri nerelerden edinebilirim yani o kadar baktim sitelere bulamadim. Bir de Gf4 ün titanyum serisinin islemcisi ile quadro serilerinin islemcileri ayniymis sadece sürücüleri farkliymis, yani bu ne kadar dogru? arada yüzlerce dolar fark çünkü...

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 12/06/2003 :  07:30:35  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
Merhaba,
Bu konuda benim bir bilgim yok maalesef... Bilgisi olan arkadaslar bizi aydinlatabilir belki.

/Cuneyt
Go to Top of Page

Emre San
Starting Member

Turkey
10 Posts

Posted - 15/07/2003 :  09:30:20  Show Profile  Visit Emre San's Homepage  Reply with Quote
Gforce 4 ile quadro farkli chipset ler kaullaniyor. Farkli sürücü ayni donanimi çalistirir gibi birsey yok. Titanium serisi rambus hizi , memory bandwith'i ve corechip overclock setting leri ile diger gf4 lerin kamçilanmis versiyonudur. Quadro ise daha çok fazla poligonlu sahnelerde performansli çalismasi için tasarlanmis CAD/CAM hardware idir. GF4 ün iddiali oldugu konu daha çok bol texture ve light effectleri olan oyunlardir. Tabiki belli bir yere kadar openGL performansi iki kart içinde göz doldurucudur ve hatta bir çok ev kullanicisi için gf4 ün opengl performansi yeterlidir ama agir projelerde çalisildigi zaman 1000$ civarindaki quadro serisi kartlarin faidesi göze çarpmaktadir. QuadroFX ise birçok konuda üstün bir islemci. Ben yinede bu tür uygulamalar için wildcat serisi vga adapter tercih ediyorum.nihayetinde "profesyonel" amaçli kartlari bu kartlardan (gforce series) ayirmak lazim.iyi çalismalar.
Go to Top of Page

arkstudyo
Starting Member

Turkey
11 Posts

Posted - 17/07/2003 :  00:05:31  Show Profile  Reply with Quote
Peki GF4 Ti 4600 chipsetli VGA larin softquadro isimli freeware bir programla Quadro performansina yüzde 90 lar oraninda yaklastigi üzerinde söylentiler var. Biz bu programi Ti 4800 chipsetli bir kartta çalistirdik, max üzerindeki performansi inanilmaz derecede artti ama stabilitesi zayifladi. Ti 4600 ün stabilite olarak da performans olarak da quadroyla hemen hemen ayni bir kart haline getirilebilinecegi söyleniyor. GF4 Ti 4600 üzerinde softquadro programini (Rusyadan ithal!!!) deneyen ya da bu konuda bir bilgiye ulasabilen var mi?
Go to Top of Page

arkstudyo
Starting Member

Turkey
11 Posts

Posted - 02/09/2003 :  22:47:35  Show Profile  Reply with Quote
http://www.pclabs.gen.tr/hw/article.asp?id=332 adresinde sorularimin cevabi(lari) yatiyormus yani hepsi olmasa da...cgbug.com adresi saolsun böyle linklere nereden ulasabilirdik!!! GF4 ümüzü quadroya çevirdik fakat tset sonuçlarini henüz daha elimize geçmiyor bu linkde!!!
Go to Top of Page

ahmet
Starting Member

Borneo
5 Posts

Posted - 27/11/2003 :  12:12:32  Show Profile  Reply with Quote
pclabs taki o makaleyi ben de okudum. Ancak, ti4800 ün, 3D Grafik yazilimiyla test edildigi, hiç bir karsilastirmaya rastlamadim çok arastirmama ragmen. Peki ayni sey GeforceFX serili kartlarda ise yaramaz mi bunu sormak istiyorum sizlere.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000