Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 merak ettim de...
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Deniz
Starting Member

10 Posts

Posted - 18/11/2002 :  08:50:16  Show Profile  Reply with Quote
bir de bu sayfalara nasil resim eklendigini anlatabilirsen texpoter ile ilgili resimli mini bir ders yollamak istiyorum . insert image tusu ile yapamadim .
birde iris hareketi dedigim kendi yazdigim ve henüz hiç bir yerde benzerine rastlamadigim bir dersim var . raytracing esaslarina dayaniyor ve aynen isiga duyarli bir iris gibi açilip kapanma hareketi veriyor . bunun yaninda photoshop ile nasil iris yapilir falan gibi bir seyler de yazmak isterim . sence bu , bu adresin amacini asiyor mu? nasil diyeyim biraz çesitlilik iyi olur herhalde .
koskaca www.cuneytozdas.com 'u bir forumla sinirlamak ne kadar dogru acaba . bir de kürsad karatas ne alemde onu merak ediyorum . amerikaya yerlestimi ? . o sadece modelcilikle ilgileniyordu simdi oyunlar için model tasarliyormus galiba . Ama bad subdivision olayini önlemek için biraz da animasyon bilmek gerekir . yani mesh in hareketlilik aninda nasil reaksiyon verebilecegini kestirerek modelleme yapilir . o ise kendi sayfasinda modelcilik disinda hiç bir seyle ugrasmadigini yaziyordu . Bunu nasil yapabildi acaba .
cevap alabilirsem çok sevinirim .

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 18/11/2002 :  09:35:15  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
Merhaba Deniz,
Resim eklemek için önce resmi bir siteye koyman ve burada da insert image tusu ile çikan komutlarin arasina resmin URL'ini vermen gerekiyor. FAQ sayfasinda örnekler var.

Ancak senin de tahmin ettigin gibi bu site insanlarin birbiri ile haberlesmesi için degil de, -kisisel sayfa tanimina daha bir uyacak sekilde- benim diger insanlarla ve diger insanlarin benimle olan iletisim gereksinimlerine cevap vermek için burada.

Bu tip tutoriallari kendi sayfana koyman yada http://www.cgbug.com, http://3dnebandim.cjb.net/ gibi genel 3D sitelerine göndermen daha bir anlamli olur. En nihayetinde ben de diger insanlar gibi oralara takiliyorum. Bu sitede çok çesit olmasini istemiyorum açikcasi, insanlarin benim yazilimlarim ile ilgili sorunlarina, isteklerine birinci elden erismek benim asil amacim. Konunun dagilmasini istemem.

Ancak eger kendi web sitene Texporter hakkinda bir tutorial koyarsan, Texporter sayfasindan diger yabanci texporter tutoriallarina yapacagim gibi senin sayfana link verebilirim.

cuneytozdas.com'u bir forumla sinirlamak dogru degil bence de.. Zaten site yapim asamasinda, bu arada en kolay eklenebilen yer forum oldugu için önce onu açtim.

Kürsad, Uzun süredir USA'da (1.5 yil oldu sanirim). Factor 5 isimli bir firmada Lucas Arts agirlikli olmak üzere oyun firmalarina model yapiyor. Kürsad 2-3 yil öncesinde bile eklemlerin dogru deforme olmasi için mesh'in nasil örülmesi gerektigi konulari arastiran, bu konulara çok dikkat eden birisiydi. Ayrica her ne kadar animasyon yapmiyorum diyorsa da, animasyon yaptigini söyleyen birçok insandan çok daha iyi animasyon yapabildigini biliyorum. O animasyonu modellemedeki profesyönelligi ayarinda yapmiyor. O yüzden de gerçek animatörlere ayip olmasin diye animatör degilim diyor. Zaten modelin ne harekette nasil deformasyona ugrayacagini tüm modellerlar rahatça kestirebilir. Animasyon cismin neresinin ne kadar hareket edeceginden çok dogru zamanlama ile ilgili bir konu.

Gerçi bu sorulari da Kürsad'a sorman daha dogru olurdu.

/Cuneyt
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 18/11/2002 :  10:31:46  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
Bu mesaj Deniz tarafindan baska yere post edilmis, Admin tarafindan buraya tasinmistir.

tamam anlasildi . fakat sen bizler için bir köprüsün . yani olan bitenlerden senin sayende haberdar oluyoruz . bir de sitenin içeriklerini bilmedigimizden böyle sinir ötesine geçmeler olabiliyor .
kürsad ' a ulasabilirmiyim bilmiyorum . ulassam bile beni kale alirmi onu da bilmiyorum .
ben yine de sitene elimden geldigince destek vermeye çalisacagim
ilgin için saol

Deniz
Go to Top of Page

Admin
Forum Admin

Turkey
649 Posts

Posted - 18/11/2002 :  10:40:01  Show Profile  Visit Admin's Homepage  Reply with Quote
Eyvallah, sagol. Ancak olan bitenden haberdar olmak için önceki mesajimda da verdgim siteler var. ben de oralardan haber aliyorum

Bir de genel forum mantigi çerçevesinde belli bir konudaki mesajlari ayni baslik altina yazmaya gayret edersen, senin ve benim disimizdaki konuya pek de vakif olmayan insanlar mesajlari daha rahat takip edebilerler, forum daha bir düzenli olur. Öteki türlü bir yerde soru sorulmus, baska yerde cevap verilmis, daha baska bir yerde yorum yapilmis oluyor ki takibi enerji tüketiyor.

Sevgiler

/Cuneyt
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000