Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 MAXScript ile ilgili.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Kisses [:X]
Question [?] Sad [:(] Shock [:O] Shy [8)]
Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P] Wink [;)]

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Check here to subscribe to this topic.

T O P I C    R E V I E W
DeadbeaT Posted - 07/10/2006 : 00:13:28
Merhaba,

Sorularimin basit oldugunun farkindayim ama, bir cevaba ulasamadim.

"Soruyu söyle sorayim.
Çalistirmak istedigim 2 tane scriptim var diyelim. Fakat bunlarin sirasi ile çalismasini istiyorum ve 2 sinide ayri ayri kullanmak yerine tek bir tetikleyici ile kullanmak istiyorum. Ilk bastigimda birinci script, 2 inci bastigimda 2 inci script, 3 üncü bastigimda 1 inci script, 4 üncü bastigimda 2 inci script... (bu sekilde. devam edecek. ) Bunu nasil yapabilirim acaba?

Örnegi daha açiklayici bi hale getirmek için =>
ilk bastigimizda seçili objemiz x yönünde +50 lik bir deger alsin. 2 inci basisimizda y yönünde +50 lik bi deger alsin. Böyle bir döngüyü nasil olusturabilirim?

Biraz ActionScript biliyorum. Flashda degisken yardimi ile bu döngüyü saglayabiliyoruz. Max da bunun gibi degiskenler hafizada tutuluyormu? Eger vereceginiz yöntem bunun gibi degisken yardimi ile yapiliyorsa. Bunu çalistiracak fonksiyonu silmek için de ne yapmam gerektigini söylermisiniz? (hiç basilmamis haline dönmek için. )

ve

Bir scriptde bir hata oldugu zaman "MAXScript MacroScript Error Exception" un çikmamasi için bir sey yapabilirmiyim? ( O scriptde uyari vermesini istemiyorum.). Bunun için bir yol varmidir?"

Yardimci olabilirseniz sevinirim. Tesekkürler.
2   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DeadbeaT Posted - 07/10/2006 : 20:38:59
Tesekkürler.

Aslinda tr3d de sormustum ama cevap alamadim. En iyisi, söylediginiz gibi diger forumlardada sormak.

Tekrar tesekkürler. Iyi çalismalar.
Admin Posted - 07/10/2006 : 14:26:02
Merhaba,
max script yetenekleri konusunda çok bilgili degilim malesef, suradaki forumlardan birisinde sorarsaniz maxscript konusunda daha bilgili arkadaslar yardimci olabilir diye umuyorum .

Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000