Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 3d bazli programlar icin uygun bilgisayar?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Kisses [:X]
Question [?] Sad [:(] Shock [:O] Shy [8)]
Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P] Wink [;)]

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Check here to subscribe to this topic.

T O P I C    R E V I E W
vandark Posted - 24/08/2005 : 13:43:20
merhaba arkadaslar...oncelikle yeni kayitli oldugumu belirtmek isterim....merhaba tekrardan....
her neyse ben 3d modelleme ile ugrasiyorum ve bilgisayarimi bu ise gore upgrade etmek istiyorum....
ekran kartim radeon 9550 256 mb...
islemcim pentium 4 1.8ghz...
DDR 512mb 400mhz bakir sogutmali ocz dual ramler(toplamda 1gb yani)
anakartimdan bahsetmiyorum bile....ekran kartimi,iislemcimi ve anakartimi degistirmek istiyorum...dusunduklerim ise
geforce 6600 gt
pentium D 3.0ghz (cift cekirdekli oluyor ve p4 aslinda ama yeni olanlari)
ancak anakartimda karar veremiiyorum....birde duyduguma gore 3d modelleme programlarinda yuksek perf. icin cift ekran karti yapmak gerekiyormus galiba...bu ne kadar dogru...tam olarak aslinda ne yapmak istedigimi bende bilmiyorum....bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa bana yardimci labilir mi lutfen..tesekkur ederim simdiden,herkese kolay gelsin...
5   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
hanman Posted - 29/08/2005 : 12:02:21
bu arada çift ekran karti kullanabilmek için nvidiada ayni marka ve model olmasi gerekiyor atide farkli marka ve model olabiliyor hatirladigim kadariyla
intel video editingde daha iyi deniyor
open gl performansi hangisinin iyi bilmiyorum
ddr2yi intel destekliyor amd desteklemiyordu en son
ddr2de simdilik çok performans artisi göremezsin ve çok pahali

bence bir kaç ay bekle öyle al bilgisayarini su an yeterince iyi
bu arada render çiktilarinin yavasligi daha çok kullanicidan kaynaklanir sistemden degil

bu arada open gl meselesini performansa etkisi olup olmadigini vs. belki cüneyt bey anlatir biz de aydnlanmis oluruz
ekran kartlari yakin gelecekte gerçekten farketmeye baslayacak
gerçi bu coderlara bagli daha çok
vandark Posted - 27/08/2005 : 17:20:28
amlerle uyuyor...bende ddr var ve ddr uyumlu anakart aliyorum.....ddr2 ye henuz gecemem...para yok malum...su an bu kadar alabiliyorum hatta zorluyor ama alicaz iste...almak lazim....renderlar cok uzun suruyor...neyse cift cekirdekliye gelince dedigim gibi para :))
herneyse tesekkur ederm herkese...aldiktan sonra bakalm nolcak...:))
hanman Posted - 27/08/2005 : 16:04:04
yalnizca alacagin islemcinin ramlerini destekleyip desteklemeyecegini arastir bir
amd 64 bit çift çekirdekliler sanirim pentiumlardan daha iyi bu aralar istersen almadan bir süre bekle
vandark Posted - 24/08/2005 : 17:28:05
hmmm sanirim anladim....yorumunu dikkate alacagim...bende tam sli tabanli bir sistem kurma karari almis gibiydim....:)) bir goz atmak istersin belki....
anakart - ASUS A8N-SLI NVIDIA NFORCE4 (SOKET 939)

islemci -ATH. 3200 64 BIT, 2000MHZ, 512KB, SOKET 939 BOX

ekran karti - MSI NX6600GT-TD128E 6600GT 128mb(ileride ikincisi alinarak sli baglanti kurmayi dusunuyorum )

alacaklarim simdilik bunlar....amd mi yoksa intel mi o konuda hala aklim karisiyor...ama 1gb ram,ve 3.2 ghz lik bir amd ile rahat calisacagimi umuyorum.zaten paramda ona yetiyor....daha sonra ramleri 4gb yapmaaya calsiirim...mantiklimidir boyle bir sistem...tabi birde sli olacak bir ekran karti var yukarida belirttigim gibi....arada onuda halletmis olayim diyorum
Admin Posted - 24/08/2005 : 14:47:32
Merhaba,
Öncelikle hosgeldin. Bu forum çok genel amaçli bir forum degil bu yüzden bekledigin cevaplari bulamayabilirsin. Benim önerim genel amaçli forumlardan/portallerden birisine danisman; çok daha faydali olacaktir senin için. burada bazi genel içerikli forumlari listeledim.

Anakart konusunda benim pek bir bilgim yok; çok hizli degisiyor, takip edemiyorum, ben de sadece sistemimi degistirecegim zaman arastiriyorum. Ama sunu söylemek isterim: grafik karti genel kaninin aksine 3d yazilimlardaki en çok zaman alan kisim olan rendering'i etkilemez (çok özel durumlar haricinde). Bu yüzden kisa sürede is çikartmak için hizli CPU ve bol RAM (eger yogun modellerle çalisacaksaniz) daha önemli. Grafik karti sadece interaktif asamada daha rahat çalismanizi saglar: bana sorarsaniz modelleme yapmak için çok yüksek performansli bir grafik kartina gerek yok (oyunlar daha fazla ekran karti performansi gerektiriyor ). Eger sadece 3D modelleme için düsünüyoraniz bence çok yüksek performansli bir ekran karti yerine ortalama bir kart alip kalan parayi CPU'ya yatirmak daha avantajli olacaktir.

Sevgiler

Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000