Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 render süresi?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Kisses [:X]
Question [?] Sad [:(] Shock [:O] Shy [8)]
Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P] Wink [;)]

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Check here to subscribe to this topic.

T O P I C    R E V I E W
o.ü Posted - 28/01/2005 : 14:54:07
Cüneyt Bey,diger forumlardaki yazilarinizi takip ediyorum,ekran kartinin render süresini etkilemeyeceginden bahsetmistiniz,yani mx440 ile nx6800 ayni sürelerde mi render eder(tek frame).Tesekkür ederim.
4   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
hanman Posted - 08/04/2005 : 15:08:59
demek ki hiz açisindan 8-16 kat fark var bir de rastgele erisim hiziyla bu fark daha da artabilir tabi ben 3ds max'in isleyisini hesaba katmadigimdan soru biraz zayif kalmis yani ne siklikta ne boyutta bilgi istedigine bu bilgiyi ne kadar hizli isleyebildigine göre sahneden sahneye degisiyor tabi bu bilgiyi önce bellege sonra harddiske yazmasi da gerek önbellek de isin içinde mi buradan bir formülasyon çikarilabilir aslinda ama ben simdilik çikaramam render motorunun çalisma prensiplerini bilmiyorum aslinda mesele bunu anlamak programci olmasam da
Admin Posted - 07/04/2005 : 11:21:11
PC3200 ram'lerin saniyedeki max transfer hizi 3.2GB/s, HHD'lerin ise bilebildigim en iyi transfer hizi 0.4GB/s (çogu ise 0.2GB/s civari). Bundan daha önemlisi ise random access zamanlari. Yani rastgele bir bilginin yerini bulmak ve ulasmak için geçen zaman. HDD'larda bu 10 milisaniyeler mertebesinde (milisaniye = saniyenin binde biri), RAM'de ise 10-100 nanosaniye civari saniyorum (nanosaniye = saniyenin milyarda biri). Arada dramatik bir fark far.

Sistem çalismasi oldukça karisik oldugu için, "su kadar yavaslar" demek çok zor benim için, ama sunu söyleyebilirim: bilgi ersim süresi yüzlerce ya da binlerce kat yavaslayacaktir, ama bunun render süresine etkisi, bilgi erisim ihtiyacina, sikligina, CPU hizina vs bagli olacaktir.
hanman Posted - 07/04/2005 : 09:14:01
peki ben birsey sorayim ram'in nispi hizi nedir harddiske oranla bende 256 RD ram var geri kalanini harddiske yaziyor haliyle pagefile 500 MB civarinda oluyor 150'si falan ram gerisi harddiske yaziyor sorum su her eklenen her 256 MB ram hardiskten kaç kat hizli olur ram hizi 400 MHz harddisk 7200 rpm
Admin Posted - 28/01/2005 : 15:31:42
nVidia'nin Gelato isimli rendereri haricinde hemen hemen hiç bir ticari renderer grafik kartini render için kullanmiyor. Sonuç olarak rendererlar, bilgisayara hangi grafik karti takili olursa olsun (isterse grafik karti takili olmasin) ayni sürede render eder.

Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000