Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Türkçe - Yazılım Desteği
 Texporter (Tr)
 texporter 'in "colorize by: material id" modu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Kisses [:X]
Question [?] Sad [:(] Shock [:O] Shy [8)]
Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P] Wink [;)]

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Check here to subscribe to this topic.

T O P I C    R E V I E W
herbap Posted - 10/02/2007 : 02:08:05
3dsmax in unwrap modifier i her ne kadar texporter in tahtini oldukca sarssada hala belli yetersizlikleri yuzunden texporter vazgecilemeyen bir arac

velakin colorize by: material id modunda... yuzeylere neden kafasina gore renk veriyor? yuzeylerin sahip oldugu material in diffuse renk kutucugundaki rengi kullanmali diye hayal etmistim

her ne kadar farkli material id 'lerine farkli renkler verip, bizleri buyuk zahmetlerden kurtarsada... photoshopta renkleri revize etmek gerekiyor...
1   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Admin Posted - 13/02/2007 : 17:30:13
material rendering konusuna özellikle girmedim. Basit malzemeler için diffuse rengi almak mümkün olsa da özellikle max disi pluginler için konu o kadar basit degil. O yüzden "her malzemeyi" destekleyen ortak paydada kalmak bana daha dogru geldi. UVW'ye açilmis resimde malzeme özelliklerini görmek için render to texture daha iyi bir çözüm olabilir. Malzeme bilgisini okumak texporteri gereksiz sekilde karmasiklastiracak ve bazi özel durumlar sorun çikartacak diye düsünüyorum.

ama yine de öneri için tesekkürler. texportera el attigimda bunu göz önünde bulunduracagim.

Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000