Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 wincvs hakkında

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Kisses [:X]
Question [?] Sad [:(] Shock [:O] Shy [8)]
Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P] Wink [;)]

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Check here to subscribe to this topic.

T O P I C    R E V I E W
nesrin Posted - 24/08/2007 : 18:31:43
Merhabalar.İnternetde wincvs hakkında araştırma yapıyorum.İgilizce görsel sayfalar inndirdim.Okuyup,uygulayıp anlamaya çalışıyorum.wincvs 2.0 kurdum.Grafiice.net de bir takım yorumlar gördüm.wincvs 2.0' ı anlayabilmek için sizden yardım istiyorum.Mesela ilk olarak admin login demekmi lazım yoksa,checkout module mi girmek lazım.Sanki bilgiler parça parca,toparlayamıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
6   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Admin Posted - 27/08/2007 : 16:09:31
yukarıda linkini verdiğim sayfayı yeniden okumanızı ve oradaki tutorial'i uygulayarak takip etmenizi oneririm. Oradaka örnekte de goreceginiz gibi UNC değil relative path girmeniz gerekli. Deneme yanılma yerine biraz daha okuma agirlikli gitmenizi salık veririm.
nesrin Posted - 27/08/2007 : 15:01:00
Evet dediğiniz gibi yazdım.\ESRA\D:Repository,\\ESRA\D:Repository,\ESRA\Repository,
\ESRA\D\Repository gibi bişeyler denedim ama olmadı.
Admin Posted - 27/08/2007 : 13:38:47
karsidaki (server) bilgisayarin uzerinde CVS havuzunu nereye kurduysaniz onun path'i yazilmali diye hatirliyorum.
nesrin Posted - 27/08/2007 : 09:28:36
Merhabalar, günlerdir wincvs ile uğraşıyorum.Bilginiz olur düşüncesiyle bir şey sormak istiyorum.Şimdi ben ağdaki başka bilgisayara wincvs kurup, havuz oluşturdum.Kendi bilgisayarımdan o bilgisayara erişmek için wincvs'de import checkout modul kısmında protokol kısmına "ssh" yazıyorum da, repository path kısmına nasıl birşey yazmam gerekiyor.Acaba login olaylarınada mı girilecek bu durumda.Belki yardımcı olabilirsiniz diye soruyorum.Teşekkür ediyorum.
nesrin Posted - 25/08/2007 : 09:06:30
Evet aramalarımda bahsettiğiniz yerleri okudum.Şu an için server olarak kendi bilgisayarımı kullanıyorum.Login olaylarına henüz girmedim.wincvs'in birçok özelliği var.Ayarlar yaparak, yapılan değişikliklerin hangi tarihte olduğunu,kimin hangi değişiklik yaptığını kaydedebiliriz.Ama bunları öğrenmek zaman alacak sanırım.Cevabınız için teşekkür ederim.Araştırmalarıma devam edeceğim.Sizinde bulduğunuz yararlı linkler olursa ve iletirseniz sevinirim.
Admin Posted - 24/08/2007 : 18:45:14
Aramalarınızda şuraya denk geldiniz mi? Faydalı olabilecek gibi duruyor. Eğer ingilizceniz varsa nette çok daha kapsamlı tutoriallar bulabilirsiniz.

CVS kurulumu ile ilgili en büyük sıkıntı login ve server<->client bağlantı ayarlarında oluyor gerçekten de. Sisteminizde güvenlik açığı oluşturmadan yapmak gerektiği için biraz detaylı olabiliyor. Bu konuda benim de çok tecrübem yok, kendime gerektiği gibi bir kere ayarladım öyle çalışıyor. Bu yüzden internette tutorial tarzı bir yazı bulup onu takip ederek gitmek en sağlamı.

Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 5.98 seconds. Snitz Forums 2000