Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 Dairesel kaplama

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Kisses [:X]
Question [?] Sad [:(] Shock [:O] Shy [8)]
Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P] Wink [;)]

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Check here to subscribe to this topic.

T O P I C    R E V I E W
beegee Posted - 29/09/2005 : 13:41:54
Arkadaslar selam,

Dairesel kaplama yapmak ile ilgili bir problemim var. Yapmak istedigim mekani tarif edersem belki daha anlasilir olabilir: Dairesel bir havuz güvertesine tas kaplama yapacagim. Havuzun merkezinden çikan ve dairesel olarak havuz güvertesini dolasacak bir kaplama olacak. Elimde dikdörtgen olarak tas kaplamasi resmi var. Bunu istedigim sekilde güverteye nasil uygulayabilirim? Yani aslinda mapping gizmosunu bend etme seçenegim olsa problemim çözülecek.

Aslinda bu soruyu daha önce sormustum ama henüz onaylanmasina firsat kalmadan bir çözüm yolu buldum. Dairesel güvertenin düz haline önce mapping atayip sonra güverteyi bend edersem istedigim sonucu elde edebiliyorum. Tabi bu modellemeyi Max'de yaptigim durumda problemimi çözmede ise yariyor ancak baska programdan getirdigim yüzeyler üstünde kaplama ile istedigimi yapma problemimi çözmüyor.

Bu konuda yol gösterebilecek arkadaslar varsa sevinirim.

Dedigim gibi bu soruyu daha önce göndermis ama Cüneyt Bey'in onaylamasina firsat kalmadan geri çekmistim. Cüneyt Bey'in bu soru için verdigi cevabi da ekliyorum.

"Silindirik mapping atayip malzemede UV yerine UW ya da VW kanallarini
kullanirsaniz istediginiz seyi elde edebilirsiniz diye düsünüyorum."

Not: Kendi çözüm yolumla elde ettigim sonucu jpg olarak mesaja eklemeye çalistim ama basaramadim.
1   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Admin Posted - 30/09/2005 : 01:42:29
foruma resim upload edemiyorsunuz ama internette URL ile erisilebilir bir yerdeki bir resmi burada mesaj içerine [img] tag'i ile ilistirmeniz mümkün.

Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.03 seconds. Snitz Forums 2000