Cuneyt Ozdas Forum
Cuneyt Ozdas Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Türkçe - Genel
 Diger
 maya-servispack2-imdaat

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Kisses [:X]
Question [?] Sad [:(] Shock [:O] Shy [8)]
Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P] Wink [;)]

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Check here to subscribe to this topic.

T O P I C    R E V I E W
aydin Posted - 30/05/2005 : 18:07:42
xp servispack2 yi yukledigimden beri Maya 6.5 tool'larini (rotate, scale,move) sadece perspektive'de gosterir oldu diger 3 acidan ise gorunmuyor farenin orta tusu ile korelemesine biseyler yapilabiliyor), eski xp de boyle birsey yoktu...birsuru arkadasa danistim..1-abi xp turkce ingilizceyi kur..2-directx9 kurulu mu? 3- java runtime kurulu mu? 3- grafik kartin cakisiyordur 4- alla halla bende oyle bisey yok 5-Preferances'lere bak (ayrica prefarences ve benzeri ne kadar ayar yeri varsa baktim) ...gibi butun onerileri denedim format atip xp yuklemekten sabahladim gozum dondu nafile internette aradim basina boyle bisey gelen olmusmu diye formlari bir benim sanirim...grafik kartin driver'ini xp hazretleri bende daha sahane surumu var diyor.. (gforce4mx 440) maya 6 yi kurdum eskiden yapmayan 6 da oyle yapinca dellendim...geriye macintosh almak kaldi sanirim ama bu kadar pahali bir olaya girmeden cozmek istiyorum... onemsiz gibi gorunen ama calismaya kalkinca insani bitiren belki cozumu kolay olabilen ama basaramadigim bir sorun yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler..(grafik karti cakismasi nasil duzeltilir soruma bunu soyleyen arkadas bir cevap veremedi ben de bilmiyorum) cuneyt bey kolay sinek kucuk ama butun corbayi mahvetti....
3   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Hunturk Posted - 01/06/2005 : 00:26:25
Dostum gforce4mx 440 ekran kartinizin Pixel Shading destegi yok. Nerden mi biliyorum, bende de ayni kart vardi da ondan, sen simdi kosarak bir adet, yeni birkaç seyi destekleyen(ucuz(ucuz etin yahnisini biliyorsun umarim!)) bir ekran karti al. Zaten gforce4mx 440 ekran kartin 3D programlarda sorunlar çikariyor. Geçenlerde 3dsmax 7 nin trialini indirdim. daha bir gün olmadan makina vram bellek hatalari verdi formatladim bu seferde 3dsmax 7 (beni lisansla, format atarak beni hep böylemi kullacaksin) dedi durdu. 15 gündür öölece kaldim... Allah'tan ki 2 gün önce 9600 pro aldim. Merak etme pahali birsey degil 105$ civarinda 4X 8X destegi mevcut. Tavsiyem ekran kartini degistir.

KOLAY GELSIN...
aydin Posted - 31/05/2005 : 02:11:40
sorunu hallettim, namussuz (cok afedersiniz) xp grafik kartinin driverini kaldirmis gibi yapip kaldirmiyormus, binlerce formattan sonra bir ara bulup son driveri yukledim ve sorun halloldu, ...derkeen bir de ne goreyim bu sefer daha once cikmayan bir uyari belirdi maya output window'da maya baslarken..." Pixel shading extensions insufficient to support hardware rendering.
mental ray: got 8 satellite CPUs.
mental ray for Maya 6.5
mental ray: version 3.4.1.5, 27 Dec 2004
-burda onemli olan ilk satir sanirim ve ben o pixel shading extensions larin bir ayari var mi? nasil gforce4 destekleyemez diye kara kara düsünmeye basladim..bu nvidia nin desktop manager indan bir ayari olabilir mi yoksa yine sacmaliyor muyum bu konuda bilginiz varsa ya da olan bir arkadas simdiden cok tesekkür ederim ayirdiginiz zamanlar icin, kolay gelsin...
Admin Posted - 30/05/2005 : 22:50:37
Bu konuda malesef benim bilgim/tecrübem yok.

Eger bu kadar nadir bir problem ise bence en akilci yöntem Alias'dan ya da Maya'yi satin aldiginiz distribütörden çözüm talep etmek olacaktir.

Sevgiler

Cuneyt Ozdas Forum © 2000 - 2003 Cuneyt Ozdas Go To Top Of Page
This page was generated in 0.03 seconds. Snitz Forums 2000